niedz.. wrz 25th, 2022

Ukraiński napastnik Roman Jaremczuk strzelił gola w swoim pierwszym meczu w nowej drużynie – belgijskiej „Brugge”.

26-letni napastnik reprezentacji Ukrainy pomógł Brugge pokonać Cercle Brugge w 7. rundzie mistrzostw Belgii.

Jaremczuk wszedł z ławki rezerwowych w 63. minucie z wynikiem 2:0 na korzyść swojej drużyny.

Niemal natychmiast po uwolnieniu Ukraińca Brugge posłał trzecią piłkę do bramki przeciwnika, aw 82. minucie Jaremczuk strzelił swojego pierwszego gola dla nowej drużyny.

Ukraiński napastnik po odbiciu od obrońcy posłał piłkę w bliski róg – 4:0.

Dodajmy, że inny zawodnik reprezentacji Ukrainy, Eduard Sobol, który również gra w Brugge, rozegrał to spotkanie na ławce.

Po siedmiu rundach Club Brugge ma 16 punktów i zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach Belgii. Antwerpia prowadzi z 18 punktami po sześciu meczach.

Przypomnijmy, że Jaremczuk przeniósł się do „Bruggi” z portugalskiej „Benfiki”. Ukrainiec podpisał kontrakt z Niebiesko-Czarnymi do połowy 2026 roku.

• Ukrainiec przeniósł się do Benfiki w lipcu ubiegłego roku z belgijskiego Gentu za 17 mln euro. Jaremczuk strzelił dziewięć bramek i zaliczył sześć asyst w 43 meczach dla Orłów w zeszłym sezonie. Roman zaliczył w tym sezonie pięć występów dla Benfiki, zapewniając jedną asystę. W tym samym czasie napastnik rozpoczynał wszystkie spotkania z ławki.
  • Jaremczuk jest absolwentem struktury Dynama, ale rozegrał tylko 11 oficjalnych meczów dla pierwszej drużyny Kijowa. Na swoim koncie także występy dla „Aleksandrii” i belgijskiej „Gandawy”.

Przeczytaj także:

Wzmocnienie ataku: „Dynamo” podpisał zawodnika reprezentacji Jamajki

Jarmołenko nie pomógł: „Al-Ain” namalował świat w debiutanckim meczu Ukraińca w mistrzostwach ZEA