niedz.. wrz 25th, 2022

Masz swoją ulubioną koszulkę poplamioną sokiem pomidorowym lub sosem pomidorowym? To oczywiście smutne, ale możliwe do naprawienia. Nie ma potrzeby używania chemikaliów ani drogich detergentów. Jak usunąć plamy z keczupu, pomidorów, soku pomidorowego – przeczytaj w materiale TSN.ua.

Jeśli nie wiesz, jak usunąć plamy z soku pomidorowego lub pomidorów z ubrań bez użycia środków chemicznych, powinieneś zwrócić uwagę na takie produkty, które są zawsze pod ręką.

Sól + amoniak

Aby przygotować skuteczną pastę do czyszczenia ubrań z sosu pomidorowego, ketchupu, pomidorów, musisz wziąć: łyżeczkę soli i łyżeczkę amoniaku. Wymieszaj dokładnie te składniki, aby uzyskać jednorodną pastę. Nałożyć na plamę i pozostawić na 30-40 minut. Następnie kleik należy ostrożnie usunąć. Odpowiednia np. stara szczoteczka do zębów. A potem po prostu spłucz w wodzie z mydłem bez proszku.

Istnieją inne przepisy wykorzystujące te składniki. Na przykład, aby usunąć plamę, należy nałożyć na nią niewielką ilość wody, a następnie posypać solą i pozostawić na pół godziny. Następnie sól należy usunąć, a zanieczyszczony obszar nasmarować amoniakiem. Po chwili umyj w wodzie z mydłem.

Możesz również nanieść na plamę mieszankę gorącej wody i soli (na 5 litrów płynu potrzeba 5 łyżek stołowych). Delikatnie wytrzyj brud, a następnie pozostaw na godzinę. Następnie wypierz ubrania.

Nadtlenek wodoru

Aby przygotować skuteczny środek, musisz wziąć 100 ml wody i 1 łyżeczkę nadtlenku. Następnie dobrze wymieszaj i nałóż na plamę z ketchupu lub sosu pomidorowego. W razie potrzeby możesz trochę pocierać pędzelkiem. Następnie ubrania są prane na maszynie do pisania lub ręcznie.

Takie narzędzie zdziała cuda na jasnych lub białych tkaninach, ale pozostawi plamy na ciemnych lub kolorowych ubraniach. Należy o tym pamiętać przed użyciem przepisu.

mleko

Ten składnik z pewnością znajdzie się w każdej kuchni. Mleko należy najpierw podgrzać, a następnie nałożyć na plamę. Jeśli ubrania są mocno zabrudzone, można je całkowicie zanurzyć w płynie. Pozostaw na 30 minut. Następnie umyj.

Ocet winny

Ocet należy rozcieńczyć do połowy wodą i przetrzeć plamę tym roztworem. Rób to, aż plama stanie się jaśniejsza. Ta opcja doskonale nadaje się do naturalnych tkanin. Zamiast octu możesz użyć kwasu cytrynowego lub soku z cytryny. Jeśli produkt jest płynny, plamę należy przetrzeć, a jeśli ma postać proszku, wylać na wierzch.

Glicerol

Zanieczyszczenia należy namoczyć w glicerynie, pozostawić na 20 minut. Jeśli to nie wystarczy, procedurę należy powtórzyć.

Glicerynę można również mieszać z amoniakiem, aby wzmocnić efekt. Proporcje to 4:1. Mieszankę nakłada się na plamę i pozostawia na 3 godziny. Następnie są dokładnie czyszczone, a same ubrania prane w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.