niedz.. wrz 25th, 2022

Według Petera Chernika wróg wciąż ma dość duży margines bezpieczeństwa.

Siły Zbrojne Ukrainy przejęły inicjatywę operacyjną od wroga, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o strategicznym punkcie zwrotnym.

Taką opinię wyraził ekspert wojskowy Petr Chernik na antenie teletonu „United News”.

„Nie spieszmy się z tak głośnymi wypowiedziami (o strategicznym punkcie zwrotnym na naszą korzyść – przyp. red.). Rzeczywiście, Siły Zbrojne Ukrainy przejęły strategiczną inicjatywę wroga. Wróg nie może już narzucać nam logiki swojej militarnej I prawdziwym znakiem, że ta inicjatywa jest już w naszych rękach, jest systemowe „palenie tytoniu” rosyjskiego personelu wojskowego i „składanie bawełny” na okupowanym Półwyspie Krymskim. W rzeczywistości jest to główny znak wywiadu, że wszystko jest we właściwym kierunku. Moim zdaniem jednak do punktu zwrotnego jest jeszcze wystarczająco daleko. Nie mylmy przejęcia inicjatywy ze strategicznym punktem zwrotnym – podkreślił ekspert.

Według Petera Chernika wróg wciąż ma dość duży margines bezpieczeństwa.

„Musimy być trzeźwo świadomi, że klasyczna militarna klęska wroga na Ukrainie doprowadzi do śmierci Putina, a Federacja Rosyjska będzie na drodze swojego upadku. Musimy dać sobie szczerą odpowiedź: elity Putina i, w koniec, schizoidalny rosyjski brak donacji, nie jest jeszcze gotowy, aby to zaakceptować. Dlatego będę walczył na śmierć i życie” – powiedział.

Czernik dodał, że tylko zdrowy rozsądek i powolność pozwolą Ukraińcom wygrać tę wojnę.

„Nieuchronnie wygramy, ale (potrzebujemy – przyp.) czasu” – podsumował ekspert wojskowy.

Przypomnijmy, że Peter Chernik powiedział, że przebieg wojny zakłócą dobre samoloty NATO .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.