pon.. paź 3rd, 2022

Rosja sztucznie stwarza problemy i podnosi stawkę, aby mieć silniejszą pozycję negocjacyjną. Nawet w przypadku całkowitej klęski militarnej Federacja Rosyjska będzie próbowała dalej naginać swoją „dyplomatyczną” linię.

Europa może prowadzić normalne negocjacje dyplomatyczne tylko z Ukrainą , ponieważ na Kremlu można postawić tylko ultimatum.

Rosyjski opozycjonista, prawnik i prawnik Mark Feigin opowiedział o tym Channel 24.

„Oni (na Kremlu – przyp. red.) już przegrywając pod Moskwą powiedzą Ukrainie „chodź, skapituluj przed nami”. Przepraszam, ale Rosja nie jest w takiej sytuacji. Ale nadal mówi, że Ukraina powinna się zdemilitaryzować, odmówić przystąpienia NATO, denazuje, a nawet uznaje faktyczne status quo terytoriów okupowanych przez Rosję” – powiedział Feigin.

Jest też przekonany, że ani Ukraina, ani Zachód nie mają perspektyw na dialog z rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem. Przynajmniej pewne warunki wstępne byłyby takie, gdyby Moskwa była gotowa omówić wycofanie wojsk na linię 24 lutego.

„Ponieważ powtórzenie tego samego z pewnością nie doprowadzi do żadnego rezultatu. Co więcej, temu wszystkiemu towarzyszą różne straszne wiadomości: od elektrowni atomowej Zaporoża po Oleniówkę, od kastracji personelu wojskowego po próby „sądzenia” Azowa ludzi” – dodał opozycjonista.

Wyjaśnił, że Rosja niejednokrotnie uciekała się do taktyki, gdy sama stwarzała problem i próbowała uzyskać jakąś dywidendę w jego rozwiązaniu. Nie jest to jednak poziom dialogowy.

„Oznacza to, że najpierw musi być coś prawdziwego. Nie będzie już można handlować powietrzem: wojna zobowiązuje innych. Tutaj nie będzie można oszukać wszystkich, ponieważ chodzi o życie i śmierć” – powiedział Feigin.

„Kraje Europy Zachodniej starają się działać jak siły pokojowe, ale jakoś wszystko i tak jest ociężałe. Nie ma w tym energii i nadziei, że Moskwa da się przekonać do czegoś kompromisowego. Z Kijowem i Moskwą można jeszcze jakoś współpracować. stawia warunki ultimatum – dodał prawnik.

Przypomnijmy, że prezydent Wołodymyr Zełenski wymienił kluczowe kwestie, które mogą otworzyć drogę negocjacyjną między Ukrainą a Rosją.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.