niedz.. wrz 25th, 2022

Według wstępnych informacji eksplozję spowodował ręczny granatnik przeciwpancerny.

W wyniku wybuchu w historycznym centrum Czernihowa troje dzieci zostało rannych, dwuletni chłopiec jest w ciężkim stanie.

Poinformował o tym szef Czernihowskiego OVA Wiaczesław Chaus.

„Nie mogę powstrzymać się od reakcji na tragedię, która wydarzyła się dzisiaj w historycznym centrum miasta. Z jakiegoś powodu na imprezie, która obejmowała interaktywne zajęcia dla dzieci, odbyła się ekspozycja z wyzwalaną bronią wojskową. Troje dzieci zostało rannych „W szczególności dwuletni chłopiec jest w ciężkim stanie. Zapewniona jest wszelka niezbędna wykwalifikowana opieka medyczna” – powiedział.

Szef regionu dodał też, że miejsce wydarzeń jest obecnie badane i wyjaśniane jest pochodzenie niebezpiecznych eksponatów. Śledczy są na miejscu. Odpowiedzialni zostaną ukarani, zapewnił Chaus.

Należy zauważyć, że po południu 3 września w Czernihowie w pobliżu Regionalnego Muzeum Sztuki. Galagan na Val nastąpiła eksplozja . Według wstępnych informacji w pobliżu muzeum odbyła się wystawa amunicji, z której jedna zdetonowała. Początkowo zgłoszono dwoje rannych dzieci. Później okazało się, że troje dzieci zostało rannych, z których jedno jest na oddziale intensywnej terapii.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.