niedz.. wrz 25th, 2022

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na to, co wydarzyło się w sobotę 3 września w centrum Czernihowa. Tam podczas publicznego pokojowego wydarzenia doszło do wybuchu – z granatnika.

Troje dzieci zostało rannych w wyniku wybuchu w Czernihowie podczas wystawy amunicji . Dwuletni chłopiec jest obecnie na oddziale intensywnej terapii.

Prezydent Zełenski wezwał funkcjonariuszy organów ścigania do natychmiastowego zbadania tego incydentu, a lokalne władze i służby bezpieczeństwa do dokładniejszego przygotowania takich wydarzeń, aby nie było zagrożenia dla ludzi. Zełenski powiedział to podczas przemówienia wieczorem 3 września.

„Niestety, dziś w Czernihowie mamy absolutnie niedopuszczalne wydarzenia. Po południu na imprezie publicznej w centrum miasta rozległ się wybuch. Wystrzelił granatnik. Wśród ofiar są dzieci. Mały chłopiec jest teraz w środku. stan ciężki, na oddziale intensywnej terapii. zdarzyło się, że przywiózł broń wojskową na tę imprezę w mieście. Wszyscy odpowiedzialni muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności i będą. Wzywam przedstawicieli władz lokalnych w całym kraju, wszystkich naszych funkcjonariuszy organów ścigania, aby bardzo uważnie śledzili to że to się nigdy więcej nie powtórzy” – powiedział prezydent.

„Wszystko rozumiem, nigdy nie zrozumiem oficjalnych zaniedbań i zaniedbań. Dzieci ucierpiały. To niedopuszczalne! Weryfikacja trwa. Zaangażowani są najlepsi specjaliści. DBR już przystąpił do śledztwa. Strona. Obiecuję” – powiedział. Kyrylo Tymoszenko, wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie z wybuchu na wystawie w Czernihowie, gdzie dzieci zostały ranne .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.