niedz.. wrz 25th, 2022

Dynamo Kijów przegrało z Zorią Ługańsk w meczu 3. kolejki ukraińskiej Premier League (UPL).

Spotkanie na stadionie „Dynamo” im. Walerego Łobanowskiego zakończyło się porażką „biało-niebieskich” z wynikiem 3:2 .

Nominalnym właścicielem meczu była drużyna Ługańska. To oni objęli prowadzenie już na początku konfrontacji. Uczeń „Dynamo” Nazariy Rusin w 7. minucie uderzył w bramę swojego byłego klubu ciosem spoza pola karnego. Zauważ, że doszło do odbicia od obrońcy Kijowa Tomasza Kedzerego.

W 35. minucie zespół Patricka van Leeuwena niespodziewanie podwoił prowadzenie. Dmitrij Miszniew został sam z dalekiego słupka i po podaniu Wiaczesława Czurko strzelił w rzut rożny.

Na początku drugiej połowy Dynamo oddał jedną bramkę. Vladislav Vanat strzelił gola.

A w 69. minucie Zoria pozostał w mniejszości, Roman Wantuch uderzył Aleksandra Karawajewa w nogę i otrzymał drugą żółtą kartkę, która zamieniła się w czerwoną.

Mimo liczebnej mniejszości drużynie Ługańska udało się strzelić gola w następnej minucie. Kolejny pupil Dynama, Władimir Brażko , pokonał w polu karnym kapitana „biało-niebieskiego” Siergieja Sidorczuka, technicznie postawił Ilję Zabarnego na trawniku i podłożył piłkę pod poprzeczkę.

W 83. minucie Dynamo ponownie zmniejszyło stratę do minimum. Witalij Buyalsky po przejściu z rzutu rożnego spoza rzutu karnego celnie strzelił w róg.