pon.. paź 3rd, 2022

3 września Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy zestrzeliły rosyjskie pociski Kalibr, śmigłowiec szturmowy najeźdźców i ich drony.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował wszystkim obrońcom i obrońcom nieba z dowództwa lotnictwa Wostok za dobry wynik.

Powiedział to w wiadomości wideo.

„Dzisiaj nasze Siły Powietrzne mają dobry wynik – zestrzelili Calibre, śmigłowiec szturmowy najeźdźców, drony. Chciałbym podziękować wszystkim naszym obrońcom i obrońcom nieba z dowództwa lotnictwa Wostok. Jesteście świetni dziś i zawsze, – powiedział prezydent.

Zaznaczył, że każdy taki wynik to uratowane życie Ukraińców, szansa na to, by nie bać się dla wszystkich.

„I zrobimy wszystko, aby Ukraina mogła całkowicie zabezpieczyć swoje niebo przed rosyjskimi rakietami i samolotami, to jest jedna z podstawowych kwestii dla naszego państwa. I oczywiście jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym partnerom, którzy pomagają odpowiedzieć na to. Pomoc Ukrainie z obroną powietrzną jest to najbardziej dosłowny, najbardziej oczywisty sposób ochrony ludzi przed rosyjskim terrorem” – powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, że w ciągu pół dnia 3 września ukraińskie wojsko przeprowadziło szereg precyzyjnych uderzeń na bazy, magazyny i sprzęt wojskowy rosyjskich najeźdźców w obwodzie chersońskim.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.