pon.. paź 3rd, 2022

Kiedy Ukraina otrzyma od partnerów samoloty o wysokiej precyzji, możemy mówić o początku zmian w wojnie.

Dobre lotnictwo NATO może naprawdę odwrócić losy wojny. Jednocześnie już w październiku-listopadzie Lend-Lease będzie w pełni działać, a Ukraina zacznie otrzymywać jeszcze więcej broni, co wpłynie na sytuację na froncie.

Ekspert wojskowy Petr Chernik mówił o tym na antenie narodowego teletonu.

„Moim zdaniem dobre lotnictwo NATO może naprawdę odwrócić losy wojny, jestem wielkim fanem amerykańskich samolotów, takich jak F-16, F-15. Kongres USA przeznaczył w czerwcu tego roku 100 mln dolarów na szkolenie pilotów ukraińskich.Nie, nie ma najmniejszej wątpliwości, że każdy dolar zostanie właściwie wykorzystany na ten cel.Lend-lease powinien w pełni funkcjonować gdzieś pod koniec października, na początku listopada, ponieważ nowy rok finansowy rozpocznie się w Ameryce. Swoją drogą bardzo dobra wiadomość, Biden poprosił Kongres USA o dodatkowe 11 miliardów dolarów na wsparcie Ukrainy, to bardzo duża kwota.Wtedy takie systemy lotnicze pojawią się na Ukrainie z całą odpowiednią bronią wysokiej jakości.Przypominam, że Linie te mogą przewozić wiele precyzyjnych bomb, pocisków manewrujących, broni przeciwpancernej. Wtedy możemy powiedzieć, że bieg wojny zaczyna się łamać – powiedział.

Jednak zdaniem eksperta wojskowego nie należy się spodziewać, że jutro wojna się skończy.

„Zdając sobie sprawę, jak wysoka jest stawka w tej geopolitycznej grze, nie czarujmy się całkowicie niemądrymi złudzeniami, że wojna może się skończyć jutro” – podsumował Chernik.

Przypomnijmy, że prezydent USA Joe Biden wkrótce zwróci się do Kongresu o finansowanie awaryjne w wysokości 11,7 miliarda dolarów. o pomoc wojskową i budżetową.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.