czw.. paź 6th, 2022

W meczach szóstej kolejki angielskiej Premier League (EPL) Chelsea spotkała się u siebie z West Hamem, a Tottenham gościł Fulham.

Oba derby Londynu zakończyły się zwycięstwami faworytów – Chelsea i Tottenhamu – z takim samym wynikiem 2:1 .

The Blues przegrywali z West Hamem, gdy Michael Antonio dał prowadzenie Młotom w 62. minucie. Jednak ekipa Thomasa Tuchela znalazła siłę, by wrócić. Bramki Bena Chilwella i Kaia Havertza odpowiednio w 76. i 88. minucie pozwoliły emerytom odnieść zwycięstwo.

• Chelsea awansowała na 5. pozycję z 10 punktami na koncie. West Ham zajmuje 17. miejsce z 4 punktami.
  • W siódmej rundzie Premier League The Blues zagrają na wyjeździe z Fulham 10 września, a Hammers będą gościć Newcastle następnego dnia.

W innym meczu Tottenham objął prowadzenie w 40. minucie po bramce Pierre’a Heiberga . W 75. minucie Harry Kane strzelił drugiego gola Spurs w tym spotkaniu. „Fulham” odpowiedział w 83. minucie wysiłkiem Aleksandra Mitrovica , ale ostatecznie nie udało się uniknąć porażki „mieszkańców daczy”.

• „Tottenham” z 14 punktami uplasował się na drugiej linii tabeli i zbliżył się do lidera Premier League – londyńskiego „Arsenalu” (15 punktów). Fulham zajmuje 10. miejsce z 8 punktami.