niedz.. wrz 25th, 2022

Pojedynek na stadionie „Alte Forsterey” w Berlinie zakończył się remisem z wynikiem 1:1 .

Co ciekawe, obie drużyny podeszły do tej konfrontacji z taką samą liczbą punktów – po 10 punktów, prowadząc w tabeli mistrzostw Niemiec przed rozpoczęciem rundy.

W pierwszej połowie berlińczycy i Monachium szybko wymienili się bramkami. W 12. minucie napastnik Sheraldo Becker wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Bayern odpowiedział celnym strzałem Joshuy Kimmicha zaledwie trzy minuty później.

Mimo sporej przewagi w statystykach podopieczni Juliana Nagelsmanna nie zdołali w tym meczu strzelić przynajmniej jednego kolejnego gola i musiały zadowolić się remisem.

Dla klubu z Monachium to druga z rzędu utrata punktów. W ostatniej rundzie Recordmaster nie pokonał u siebie Borussii Mönchengladbach (1:1).

• Teraz Bayern i Union mają po 11 punktów. W związku z wynikami innych meczów 5. kolejki Bundesligi spadły odpowiednio na trzecie i czwarte miejsce.
  • W szóstej rundzie mistrzostw Niemiec 10 września zespół z Monachium zmierzy się ze Stuttgartem, a klub z Berlina 11 września zmierzy się na wyjeździe z Kolonią.

Przeczytaj także:

Bundesliga online: terminarz i wyniki meczów 5 rundy mistrzostw Niemiec w piłce nożnej

Uratowany 19 razy: bramkarz Borussii Monchengladbach ustanowił oszałamiający rekord Bundesligi, zatrzymując lidera (wideo)

Bundesliga online: wyniki meczów 4 rundy mistrzostw Niemiec w piłce nożnej