wt.. paź 4th, 2022

Udział w pseudoreferendach, które Rosjanie planują przeprowadzić na okupowanych terytoriach Ukrainy, jest przestępstwem. Należy więc ewakuować się z terytoriów okupowanych, aby nie brać udziału w fałszywym głosowaniu.

Za udział w „ referendach ” okupantów przewidziana jest odpowiedzialność karna.

Wicepremier i minister ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych Irina Vereshchuk stwierdziła to na antenie teletonu United News.

„Referenda”, jakkolwiek by je nazywali (okupanci – red.), to wszystko elementy zbrodni, którą Rosja popełnia przeciwko naszemu państwu . Obecnie znajdują się w fazie zamkniętej z otwartą datą. Bardzo dobrze to rozumiemy i widzimy. Na naszej ukraińskiej ziemi nie ma i nie będzie żadnych „referendów” – powiedział Wierieszczuk.

Dodała, że to, że okupanci przywożą kogoś z Federacji Rosyjskiej, zrobią jakieś pudełka, nie ma absolutnie nic wspólnego z referendum. Wicepremier zauważył też, że Zachód nigdy nie uzna żadnych pseudoreferendów.

„Dlatego to wszystko jest farsą i cyrkiem . Ale dla naszych obywateli, którzy wezmą w tym udział, jest to w rzeczywistości artykuł kodeksu karnego. Dlatego jeszcze raz wzywam wszystkich, którzy mogą, do ewakuacji. tak się złożyło, że ludzie są zmuszeni przebywać na terytoriach niekontrolowanych – nie brać udziału w żadnych „referendach” – podkreślił minister.

Ostrzegła, że żadna presja ani przymus nie mogą później usprawiedliwić faktu, że dana osoba poszła na „referendum”.

Wierieszczuk poradził też zadzwonić na infolinię 15-48 , aby uzyskać pomoc w ewakuacji na wolne terytorium Ukrainy.

Przypomnijmy, że Departament Stanu USA ostrzegł, że Rosji mogą grozić nowe sankcje w przypadku „referendów” na okupowanych terytoriach Ukrainy.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.