niedz.. wrz 25th, 2022

Gąbkę metalową można znaleźć niemal w każdej kuchni. Służy do czyszczenia przypalonych naczyń. Okazuje się jednak, że istnieją niestandardowe sposoby wykorzystania metalowej gąbki. Które z nich możesz przeczytać w materiale TSN.ua.

Włóż do odpływu, aby rura się nie zatkała

Jeśli zamierzasz umyć psa po spacerze, pamiętaj o włożeniu starej metalowej gąbki w miejsce odpływu. Zbierze na sobie wszystkie włosy, dzięki czemu odpływ pod prysznicem lub w wannie nie będzie się zatykał. Oczywiście po tym gąbkę należy wyciągnąć, w przeciwnym razie rdzewieje od wody.

Jeśli nie znalazłeś skórki konstrukcyjnej

Często metalowa gąbka jest nawet wygodniejsza niż skóra konstrukcyjna, ponieważ łatwiej jest pracować z trudno dostępnymi miejscami (na przykład listwy drzwiowe, zaokrąglone nogi). Może być również stosowany, gdy trzeba pomalować dowolny przedmiot, porównać powierzchnię tynku lub usunąć warstwę starej farby.

Chroń swój dom przed gryzoniami

Jeśli w domu są myszy, musisz sprawdzić ściany pod kątem dziur i szczelin. Za ich pośrednictwem do budynku mogą dostać się gryzonie. Czy są jakieś dziury? Można je układać za pomocą metalowych gąbek. Dzięki takiej ochronie myszy nie będą mogły się przebić, ponieważ nie mogą przegryźć drutu. Aby o wiele skuteczniej chronić się przed intruzami, spienić gąbkę pianką budowlaną na wierzchu.

Oczyść felgi

Mała metalowa gąbka jest znacznie wygodniejsza niż duża szczotka samochodowa. Pomoże uporać się z olejem opałowym, rdzą lub brudem, jeśli dodasz do niego specjalny szampon samochodowy.

Zestarzeć drzewo

Jeśli chcesz szybko postarzyć drewnianą powierzchnię i nadać jej szlachetny odcień, powinieneś wziąć metalową gąbkę z drobnym włosiem. Następnie rozerwij na drobne cząstki, wlej jabłko lub ocet, zamknij pokrywkę. Aby to zrobić, potrzebujesz co najmniej 2-3 szklanek płynu. Po chwili gąbka rozpuści się w occie. Przy takim rozwiązaniu musisz pokryć drzewo pędzlem. Następnie poczekaj, aż ocet wsiąknie i pogoda.

Pomaga ostrzyć nożyczki

Jeśli kilka razy przetniesz metalową gąbkę starymi nożyczkami, ich ostrza znów staną się ostre i błyszczące.

Do usuwania rdzy

Chcesz pomalować starą metalową bramę, ale są pokryte rdzą? Czy na kominku pojawiła się rdza? To metalowa gąbka, która pomoże Ci uporać się z tymi problemami.

Dokręć śrubę

Zdarza się, że śruba ma zerwany gwint lub po prostu tak bardzo poluzowała się w otworze, że nie trzyma się już w środku. Aby to naprawić, weź małą metalową gąbkę, wetrzyj ją w gwint, a następnie po prostu wkręć śrubę z powrotem na miejsce.

Aby zetrzeć kredowe ołówki

Jeśli Twoje dziecko ma poplamione linoleum kredkami kredowymi, możesz usunąć ślady metalową gąbką. Nie uszkodzi to powierzchni.

Czyste slipy lub trampki

Aby przywrócić oryginalną pościel ulubionych butów, należy wziąć metalową gąbkę. Bardzo szybko i skutecznie poradzi sobie z każdym zanieczyszczeniem. Należy jednak pamiętać, że należy pocierać delikatnie i powoli. W przeciwnym razie możesz uszkodzić powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.