niedz.. wrz 25th, 2022

Rosyjscy okupanci aktywnie wykorzystują samoloty podczas ataków w rejonie Nikołajewa, w większości bezskutecznie.

W czwartek 1 września rosyjskie myśliwce i samoloty szturmowe dokonały trzech ataków rakietowych na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie berislawskim obwodu mikołajowskiego. Wśród ukraińskich wojskowych nie było ofiar.

Poinformowano o tym w służbie prasowej Dowództwa Operacyjnego „Południe”.

„Ale jeden z samolotów szturmowych został pokonany. Wyniki są sprawdzane ”- zaznaczono w komunikacie.

Ponadto nieprzyjaciel zbombardował obwód mikołajowski 500-kilogramowymi bombami odłamkowo-burzącymi, podczas których jeden cywil został ranny.

Podczas ataków w rejonie Nikołajewa rosyjski myśliwiec Su-35 wystrzelił pocisk z powietrza, próbując uderzyć na terytorium gminy Bereznegowacki. „Siły obrony powietrznej wykonały świetną robotę, rakieta została zniszczona” – powiedziało ukraińskie wojsko.

Ukraińskie lotnictwo przeprowadziło 18 uderzeń na dowództwo i twierdze, na magazyny amunicji i paliwa oraz smarów, a także na obiekty logistyczne i transportowe.

Jednostki rakietowe i artyleryjskie opracowały szereg misji ogniowych w 9 punktach kontrolnych, 2 przeprawach promowych, 2 punktach kontroli dronów, systemach obrony przeciwlotniczej i koncentracji wroga.

Nadal trwa kontrola ognia nad mostami Antonovskiy, Kakhovskiy i Daryevskiy.

W ciągu dnia najeźdźcy rosyjscy przegrali:

  • 102 wojskowych;
  • 6 zbiorników;
  • 1 haubica „Msta-B”;
  • 1 system rakiet wielokrotnego startu „Grad”;
  • 1 mobilna zaprawa 120 mm;
  • 8 jednostek pojazdów opancerzonych.

Zniszczono także 5 składów amunicji w obwodach basztanskim, berislawskim i chersońskim. Trafiono na punkt kontroli dronów w rejonie Prawdino i przeprawę promową w pobliżu Kazackiego.

Przypomnijmy, 31 sierpnia najeźdźcy ostrzeliwali osady w rejonie Nikołajewa. Najeźdźcy zniszczyli budynek administracyjny, szkołę, magazyny oraz uszkodzili dziesiątki domów ludności cywilnej.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.