czw.. wrz 29th, 2022

Rankiem 1 września agenci FBI byli widziani w pobliżu mieszkania w wieżowcu przy Park Avenue na Manhattanie i w pobliżu osiedla w Southampton – oba obiekty należące do rosyjskiego miliardera Wiktora Vekselberga.

Urzędnicy z Federalnego Biura Śledczego (FBI) i Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA dokonali nalotu na dwa nowojorskie domy powiązane z rosyjskim biznesmenem Wiktorem Wekselbergiem. Nazywany jest jednym z „portfelów” prezydenta Rosji Władimira Putina .

Zostało to zgłoszone przez kanał NBC, powołując się na poinformowane źródła.

Rankiem 1 września agenci FBI byli widziani przed mieszkaniem w wieżowcu przy Park Avenue na Manhattanie iw pobliżu osiedla w Southampton. „Dokumenty pokazują, że obiekty te są powiązane z rosyjskim biznesmenem Wiktorem Wekselbergiem, który jest objęty sankcjami” – mówią źródła NBC.

Z domu przy Park Avenue wyniesiono pięć pudeł i dwa sejfy. W pobliżu budynku znajdowało się kilka samochodów funkcjonariuszy i policjantów na służbie. Ponieważ budynek jest własnością prywatną, wstęp jest zabroniony.

Funkcjonariusze organów ścigania odmówili podania jakichkolwiek szczegółów. – Nie możemy komentować – powiedział jeden z policjantów.

Według NBC przeszukania miały również miejsce w domu na Fisher Island w Miami, który według władz jest również powiązany z Vekselbergiem. Źródła podają, że miliarderowi nie postawiono żadnych zarzutów, a działania funkcjonariuszy organów ścigania są spowodowane sankcjami.

W marcu 2022 r. Vekselberg został objęty nowymi sankcjami nałożonymi przez USA w związku z rosyjską wojną na Ukrainie. Wcześniej Waszyngton wprowadził restrykcje wobec biznesmena i jego grupy firm Renova w 2018 roku. Wiadomo, że wtedy Vekselberg został na krótko zatrzymany i przesłuchany przez FBI.

Forbes szacuje majątek Vekselberga na 5,5 miliarda dolarów Rosyjski oligarcha żydowskiego pochodzenia pochodzi z ukraińskiego Drohobycza w obwodzie lwowskim.

Przypomnijmy, we Włoszech nałożono areszt administracyjny na 11 nieruchomości należących do blisko Putina miliardera Moshe Kantora.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.