niedz.. wrz 25th, 2022

Prezydent Ukrainy po raz pierwszy rozmawiał z nowym premierem Izraela Lapidem.

Głowa państwa odbyła pierwszą rozmowę z nowym premierem Izraela Yairem Lapidem.

Wołodymyr Zełenski zapowiedział to w apelu.

„Podkreśliłem potrzebę przyłączenia się Izraela do sankcji przeciwko Rosji, sankcji za całe zło sprowadzone przez tę wojnę. Zło, które nigdy nie powinno powrócić” – powiedział.

Zełenski zwrócił się także do Polaków. 1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej.

„Powiedział ważną rzecz w tym apelu: tak jak ten agresor został pokonany i potępiony, ten agresor nieuchronnie zostanie pokonany i potępiony. Kiedy wolny świat jest zjednoczony, a ofiara agresji nie zostaje sama, kiedy nikt nie zawiera haniebnych paktów ze złem wojna kończy się zwycięstwem dobra” – powiedział prezydent.

Zełenski podpisał też kolejny dekret o nagrodzeniu ukraińskich żołnierzy. 155 kombatantów otrzymało odznaczenia państwowe, 22 z nich pośmiertnie.

W sumie od 24 lutego 28 042 żołnierzy ukraińskich otrzymało już odznaczenia państwowe.

„Ci, którzy bohatersko bronią naszego państwa we wszystkich kierunkach. Którzy znokautowali wroga z północy, którzy pobili najeźdźców na wschodzie, którzy zniszczyli ich na południu i, co jest teraz bardzo ważne, pracują nad wyzwoleniem naszego Krymu” Zełenski zakończył.

Przypomnijmy, według generała dywizji rezerwy SBU Wiktora Jaguna, jesień-zima będzie decydująca na froncie na Ukrainie. Przecież ten okres pokaże przygotowania Sił Zbrojnych Ukrainy do wyzwolenia okupowanych terytoriów.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.