niedz.. wrz 25th, 2022

Ukraiński szkieletowiec Vladislav Geraskevich zareagował na oświadczenie rosyjskiej lekkoatletki Marii Lasitskene o braku odzieży i butów sportowych po opuszczeniu Federacji Rosyjskiej przez Nike.

Niedawno mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Tokio 2020 Maria Lasitskene skarżyła się na brak nowoczesnego sprzętu sportowego w kraju agresora, ponieważ Nike opuścił rynek rosyjski z powodu inwazji najeźdźców na Ukrainę na pełną skalę.

„Bardzo ważne jest dla mnie to, że mam kolce pewnego modelu. Niedawno spojrzałem na moje obecne buty i zdałem sobie sprawę, że to moja ostatnia para z najnowszej kolekcji. Ale wciąż mam ten sam model, który ukazał się w poprzednich sezonach. Więc to nie problem i mogę w nich wskoczyć.

Ale mam nadzieję, że Nike wciąż pamięta, że w Rosji zostali sportowcy i potrzebujemy nowoczesnego sprzętu. Pomyślimy z menedżerem, jak to zdobyć. Najważniejsze dla mnie, powtarzam, są kolce. A przez cały sezon skaczę w jednej parze. Ale niektórzy sportowcy zmieniają je co dwa miesiące, ponieważ buty bardzo szybko stają się bezużyteczne.

A już trzeci rok skaczę na zawodach w tym samym stroju mistrza świata 2019. Patrzyłem na to wczoraj, w jednym miejscu wszystko jest już podziurawione od szpilek do włosów. A dziury stają się coraz większe. A teraz wyszedł nowy mundur, którego ja, mistrz olimpijski, nawet nie widziałem. Tyle, że Nike zgodnie z umowami ma zaopatrywać mnie w mundur, ale teraz umowy pod wieloma względami nie działają. Sama firma nie chce się trochę postarać, aby przekazać nam tę formę ” – powiedział Lasitskene w wywiadzie dla rosyjskich propagandystów .

Na cyniczne jęczenie Rosjanki odpowiedział ukraiński szkieletysta Vladislav Geraskevich .

„Maria Lasitskene jęczała, że została bez kolców… Maria, a co z rodzicami ukraińskich sportowców, którzy zostali bez rodziców?” , napisał Heraskevich na Twitterze .

Dodajemy, że wcześniej Lasitskene, który ma stopień kapitana Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, wpadł w złość z powodu „zakazu” sportowców z krajów-agresorów. Maria napisała list otwarty do szefa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, w którym potępiła zawieszenie rosyjskich i białoruskich sportowców.

Wojna na pełną skalę, którą Rosja rozpętała przeciwko Ukrainie 24 lutego 2022 r., pochłonęła życie wielu Ukraińców, w tym sportowców i ich krewnych. W sierpniu dowiedzieliśmy się o śmierci matki ukraińskiej atlety Kateryny Tabashnik w wyniku ostrzału przez Rosjan budynku mieszkalnego w Charkowie.

Przeczytaj także:

„Nie było łatwiej”: Maguchikh przyznał, że Rosjanka Lasitskene napisała do niej po mundialu 2022

„Nigdy nas nie zrozumiesz, nie jesteś okupowany przez potwory”: gwiazda ukraińska sportowiec zwróciła się emocjonalnie do swojego kolegi z Federacji Rosyjskiej

„Nie będziemy za tobą tęsknić”: słynny ukraiński szkieletowiec zwrócił się do gimnastyczek z Federacji Rosyjskiej, którzy świętowali okupację Krymu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.