wt.. paź 4th, 2022

Małżonkowie z Nikołajewa staną przed sądem – są podejrzani o zdradę stanu i rozpowszechnianie informacji o miejscu pobytu Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według śledczych kobieta i mężczyzna zebrali informacje o lokalizacji ukraińskiego wojska i przekazali je rosyjskim służbom specjalnym.

O tym informuje prokuratura okręgowa w Nikołajewie.

Według prokuratury 57-letnia kobieta pod nadzorem służb specjalnych Federacji Rosyjskiej regularnie zbierała i przekazywała informacje o miejscach rozmieszczenia, przemieszczaniu się personelu i wyposażenia Sił Zbrojnych Ukrainy. Podejrzany przekazał również informacje o skutkach i skutkach ostrzału obiektów cywilnych i wojskowych przez wojsko rosyjskie, inne informacje o sytuacji wojskowej w ośrodku regionalnym.

Oskarżona ukrywała swoje działania pod pozorem chodzenia ze zwierzakiem, a w kontaktach z kuratorami przestrzegała zasad konspiracji.

Jej 54-letni mężczyzna, który od 1 września jest funkcjonariuszem organów ścigania, za pośrednictwem prorosyjskich kanałów telegraficznych zebrał i przekazał żonie konkretne współrzędne lokalizacji jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy i innych formacji wojskowych .

Kobieta jest oskarżona o część 2 art. 111 Kodeksu Karnego Ukrainy, dla mężczyzny – część 2 art. 114-2 kodeksu karnego Ukrainy. Sankcje zawarte w artykułach przewidują odpowiednio dożywocie i do ośmiu lat więzienia.

Postępowanie przygotowawcze zakończone. O dalszym losie podejrzanych rozstrzygnie sąd.

Przypomnijmy, że ukraiński sąd ukarał rosyjskiego agenta , który zebrał informacje o miejscach rozmieszczenia i przemieszczania się jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy na kierunku wschodnim, a także skorygował rosyjski atak rakietowy na lotnisko Kramatorsk . Mężczyzna spędzi w więzieniu dziewięć lat .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.