niedz.. wrz 25th, 2022

Posiada 20 łóżek dla pacjentów i 30 dla osób towarzyszących.

Minister zdrowia Wiktor Laszko wraz z polskim ministrem zdrowia Adamem Nedzielskim oraz przedstawicielami Komisji Europejskiej otworzyli w Rzeszowie specjalny ośrodek medyczny dla ukraińskich pacjentów ewakuowanych do europejskich klinik na leczenie.

Jest to zapisane w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Ponieważ prawie wszystkie loty ewakuacyjne są realizowane przez miasto Rzeszów, znajdujące się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, znajduje się tam węzeł przesiadkowy.

Posiada 20 łóżek dla pacjentów i 30 dla osób towarzyszących. Kolejnych 20 miejsc przewidziano dla pacjentów powracających z leczenia na Ukrainie.

Od pierwszych dni wojny na Ukrainie można było przekazywać pacjentów ukraińskich na leczenie do 18 krajów partnerskich, w szczególności: Niemiec, Francji, Irlandii, Włoch, Danii, Szwecji, Rumunii, Luksemburga, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Holandia, Austria, Norwegia, Litwa, Finlandia, Polska, Czechy i Norwegia.

Łącznie w ramach współpracy między Ministerstwem Zdrowia a Komisją Europejską, przy wsparciu WHO, polskiego rządu i wielu partnerów międzynarodowych, udało się ewakuować około 1500 Ukraińców specjalistycznym transportem medycznym z różnych miast Ukrainy do kliniki zagraniczne.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.