czw.. wrz 29th, 2022

Pogoda zapowiada się na częściowe zachmurzenie.

W piątek 2 września na Ukrainie w nocy będzie dość chłodno, ale w ciągu dnia temperatura powietrza wzrośnie powyżej 20°, a na południu kraju osiągnie nawet 29°.

Poinformował o tym Ukrgidrometsentr .

Tak więc, zgodnie z prognozami pogody, 2 września w kraju nie będzie opadów, tylko w ciągu dnia w większości regionów zachodnich i winnicki opady umiarkowane, spodziewane są osobne burze, w regionach zakarpackim, iwano-frankowskim i czerniowieckim znaczne deszcze. Wiatr północny, północno-wschodni, 5-10 m/s. Temperatura w nocy wynosi 5-10°, w dzień 18-23°, w południowej części w nocy 12-17°, w dzień 24-29°.

2 września po południu w obwodach zakarpackim, iwano-frankowskim i czerniowieckim, z powodu ulewnych deszczy , zostałem ogłoszony poziomem zagrożenia żółtym . 2-3 września w obwodach północnym, centralnym, donieckim, chersońskim, zaporoskim, wołyńskim i rówieńskim, 2 września oraz w obwodach lwowskim, tarnopolskim i chmielnickim będzie panował stan zagrożenia pożarowego .

W Kijowie będzie sucho 2 września . Wiatr północny, 5-10 m/s. Temperatura w nocy 8-10°, w dzień 20-22°. W dniach 2-3 września w stolicy i regionie utrzyma się stan zagrożenia pożarowego .

Przypomnijmy, że wcześniej ośrodek Ukrhydrometeorologiczny podał prognozę pogody na wrzesień 2022 roku.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.