wt.. paź 4th, 2022

Eddie Hearn, promotor byłego mistrza świata w wadze ciężkiej Anthony’ego Joshuy, skomentował emocjonalne zachowanie swojego klienta po przegranej rewanżu z mistrzem WBA, WBO, IBF i IBO Ołeksandrem Usykiem.

Promotor wyśmiewał krytyków, którzy po walce wyrazili oburzenie, że drużyna Joshuy na ringu nie próbowała uspokoić burzliwych emocji swojego boksera.

Po ogłoszeniu wyników walki AJ był bardzo rozczarowany i wyrzucił z ringu pasy mistrzowskie Usyka . Wtedy Joshua całkowicie zszedł z ringu, ale powrócił, by wygłosić dość kontrowersyjne przemówienie , uniemożliwiając ukraińskiemu bokserowi pełne cieszenie się z pierwszych chwil triumfu.

„Nadal uważam to za zabawne, kiedy słyszę, jak ludzie mówią, że jego zespół powinien interweniować podczas jego przemówienia. W tym momencie powinieneś pozwolić mu zrobić swoje.

Gdyby ktoś spróbował to zrobić, AJ prawdopodobnie skończyłoby to uderzeniem tej osoby w podbródek, a to skończyłoby się jeszcze większym wstydem. W tym momencie należało mu pozwolić mówić.

Konferencja prasowa była dla niego naprawdę dobra, ponieważ widziałeś nieco uspokojonego faceta, który okazywał wiele emocji. Teraz jest w porządku. I myślę, że dobrze było wyrazić te emocje, ponieważ czuję, jakby kipiały w nim” – powiedział Hearn, cytowany przez Daily Mail .

W nocy 21 sierpnia 2022 r. Usyk pokonał Joshuę w wyniku podzielonej decyzji w rewanżu, który odbył się w mieście Dżudda (Arabia Saudyjska). Tym samym Ukrainiec obronił wszystkie tytuły odebrane AJ jesienią ubiegłego roku, a także zdobył zwolniony pas magazynu The Ring .

  • Teraz 35-letni Usyk ma na koncie 20 zwycięstw (13 przez nokaut) w 20 walkach. Cztery z nich spędził w wadze ciężkiej. Wcześniej Alexander został absolutnym mistrzem świata w wadze cruiser (kategoria wagowa do 90,7 kg), zdobywając tam wszystkie cztery najbardziej prestiżowe pasy;
  • Bilans toru 32-letniego Joshuy to 24 zwycięstwa (22 przez nokaut) i trzy porażki. Po raz pierwszy AJ przegrał w czerwcu 2019 roku z Andym Ruizem, ale już w grudniu tego samego roku pokonał w rewanżu Meksykanina i odzyskał tytuły.

Przeczytaj także:

„Gdy jesteś zły, robisz głupie rzeczy”: Joshua przeprosił za napad złości po klęsce Usyka i życzył ukraińskiemu sukcesowi

Trener Joshua opowiedział, co działo się w szatni jego oddziału po porażce w rewanżu z Usykiem

„Nie powiedziałem tego”: trener Joshua był oburzony publikacjami medialnymi o porażce jego podopiecznego z Usyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.