pon.. paź 3rd, 2022

Bitwy pozycyjne trwają na południu Ukrainy 1 września.

Rosyjscy okupanci wystrzeliwują rakiety na spokojne osiedla obwodów Odessy i Nikołajewa.

O tym informuje OK „Południe”.

W naszej strefie operacyjnej trwają walki pozycyjne, nasze oddziały dokonują ognistego niszczenia obiektów, które nie pozwalają przeciwnikowi na czas uzupełnić zapasów amunicji, zwiększyć zgrupowanie wojsk oraz prowadzić ciągłą kontrolę nad jednostkami i pododdziałami wojskowymi”, mówi wiadomość.

Rosjanie nadal bombardują pokojowe osiedla Ukrainy samolotami i rakietami:

  • W nocy wykonał dwa ataki rakietowe na masę Bereznegovatskaya, używając 2 pocisków wystrzeliwanych z powietrza typu X-31 i jednego X-59. Żadnych znacznych uszkodzeń ani ofiar.
  • Rosyjskie „Grads” uderzyły w Nikopol i społeczność Krasnogrigoryevsk. W Nikopolu nie było szkód ani ofiar. W Krasnogrigoriewce nieprzyjaciel uderzył w centrum wsi. Wybuchł pożar. Uszkodzonych zostało ponad 10 domów, przychodnia lekarska, liceum i rada. Pociski trafiły w linię energetyczną. Ranny został cywil.
  • Wroga ciężka artyleria uderzyła w masy Mirovskaja i Marganetskaya. Jest zniszczenie, ludzie są nienaruszeni.
  • W regionie Krivoy Rog Rosjanie po raz kolejny uderzyli w społeczność Zelenodolsk. Uszkodzone zostały budynki gospodarcze. Ludzie nie są ranni.
  • Bliżej świtu wróg zaatakował region Odessy dwoma rakietami typu Onyx wystrzelonymi z nadbrzeżnego systemu rakietowego Bastion z terytorium tymczasowo okupowanego Krymu. Jeden pocisk został zniszczony przez siły obrony powietrznej, drugi trafił w otwarty teren. Żadnych uszkodzeń ani ofiar.

Przypomnijmy, że Siły Zbrojne Ukrainy na południu Ukrainy zniszczyły trzy stanowiska dowodzenia , stację radiolokacyjną i dwa obszary koncentracji najeźdźców.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.