niedz.. wrz 25th, 2022

Fundacja ukraińskiej performerki Tiny Karol pomogła dzieciom bojowników Pułku Azowskiego zebrać wszystko, co niezbędne do szkoły.

Teraz w tak trudnych czasach rodzicom trudno jest kupić wszystko, czego ich dzieci potrzebują do szkoły. Dlatego performerka Tina Karol postanowiła pomóc rodzinom żołnierzy pułku azowskiego.

Ogólnie rzecz biorąc, fundusz wykonawcy, który założyła po śmierci męża Jewgienija Ogira, pomógł kupić wszystko, co niezbędne dla dzieci, które w tym roku pójdą do pierwszej klasy.

Tina Karol zebrała dzieci „Azowa” do szkoły / Zdjęcie: Serwis prasowy Tiny Karol

Każda rodzina otrzymała „szkolny plecak”, w którym znajdowało się wszystko, co potrzebne do nauki przez cały rok, w sumie 94 sztuki przyborów szkolnych dla każdego przyszłego ucznia.

„Kiedy rozmawiałem z kobietami i matkami bojowników pułku azowskiego, zdałem sobie sprawę, że w przeddzień roku szkolnego ważne jest, aby natychmiast wysłać dzieci do szkoły. Teraz nie każda rodzina jest w stanie przeznaczyć niezbędną kwotę z budżet rodzinny, aby pierwszoklasiści chodzili do szkoły z tak narodził się pomysł na zebranie „plecaka szkolnego”, który z jednej strony ułatwi budżet rodzinny, a z drugiej zainspiruje dzieci do nauki lepiej i mieć wszystko, co do tego potrzebne” – podzieliła się Tina Karol.

Tina Karol zebrała dzieci „Azowa” do szkoły / Zdjęcie: Serwis prasowy Tiny Karol

Z kolei rodziny bojowników Azowa podziękowały artystce i jej zespołowi za tę inicjatywę. Doceniają jej pomoc.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni Tinie Karol i jej zespołowi za taką inicjatywę. Kiedy dostałem telefon od zespołu Tiny i powiedzieli, że chce pomóc dzieciom ludu Azowa… coś się uszczypnęło w środku, zrobiło się ciepło w Myślę, że taka inicjatywa motywuje innych do znalezienia możliwości pomocy nie tylko obrońcom, ale także ich dzieciom – powiedziała Anna Naumenko, narzeczona jeńca wojennego obrońcy Ukrainy i przedstawicielka Obrońców Azowstalu. Stowarzyszenie Rodzin.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.