czw.. wrz 29th, 2022

Kreml ponownie odłożył „referenda” na czasowo okupowanym terytorium Ukrainy.

Teraz Federacja Rosyjska przesunęła terminy fałszywego tak zwanego „referendum” na koniec jesieni.

Piszą o tym rosyjskie RBC i Meduza .

Kreml zaproponował teraz dwie opcje przeprowadzenia marionetkowych „referendów” na tymczasowo okupowanych terytoriach obwodów chersońskiego i zaporoskiego oraz L/DNR. Według jednego z planów okupanci zorganizują wszystkie „referenda” w tym samym czasie późną jesienią.

Według innej opcji okupanci spodziewają się najpierw „głosowania” na okupowanych terytoriach obwodów chersońskiego i zaporoskiego, a późną jesienią – w „LPR” i „DRL”.

Jak pisze rosyjska RBC, rozpoczynając przygotowania do „referendum”, Kreml wyszedł z koncepcji, że w zależności od sytuacji militarnej mogą się one odbyć „w bliższej lub dalszej przyszłości”, gdzie zamknięcie oznaczało wrzesień, a odległe Listopad.

„Optymistyczny scenariusz – przeprowadzenie we wrześniu „referendów” – najprawdopodobniej nie zostanie zrealizowany” – pisze RBC.

4 listopada jest uważany za jeden z możliwych terminów nielegalnego „referendum”.

Według źródeł Meduzy, na okupowanych terytoriach obwodów chersońskiego i zaporoskiego najeźdźcy są „prawie gotowi do głosowania”.

Przypomnijmy, że w Mariupolu nasiliły się przygotowania do „referendum”.

Jak informowaliśmy, „klaśnięcia” udaremniają wszystkie plany okupantów, aby przeprowadzić pseudo-referemdumy na okupowanym terytorium .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.