niedz.. wrz 25th, 2022

Szwedzki kabriolet elektryczny Polestar 6 Concept Edition wywołał niesamowite poruszenie na rynku.

Tak więc 16 sierpnia Polestar ogłosił rozpoczęcie sprzedaży nowego elektrycznego kabrioletu 6 LA. Pomimo tego, że model jest prezentowany jedynie jako koncept, cała jego edycja, licząca 500 sztuk, została wyprzedana w niecały tydzień.

Poinformowali o tym Insideevs.

Firma nie podała jeszcze ceny tego modelu elektrycznego, choć wstępnie może wynosić około 200 tysięcy dolarów. Mówimy jednak o wstępnej rezerwacji. Kwota wkładu wniesionego przez klientów na dokonanie rezerwacji również nie jest nazywana. Wiadomo, że dostawa modelu rozpocznie się w 2026 roku. W tym samym roku rozpocznie się masowa produkcja tego modelu.

Zdjęcie: insideevs.com

Elektryczny kabriolet zbudowany jest na bazie nowego aluminiowego podwozia zastosowanego w Polestar 5. Nowość jest wyposażona w dwusilnikową jednostkę napędową o mocy 872 KM. i 900 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od zatrzymania do „setki” zajmuje 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna – 250 km/h. Rezerwa chodu 6 LA nie została jeszcze nazwana.

„Duże zainteresowanie naszych klientów pokazuje, że tak oszałamiający roadster elektryczny Polestar 6 ma duże znaczenie na arenie samochodów sportowych. Połączenie otwartego dachu i mocy elektrycznej z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej zagorzałym entuzjastom gazu” – powiedział dyrektor generalny Polestar Ingenlath .

Polestar 6 będzie jednym z czterech zupełnie nowych produktów, które firma wypuści w ciągu najbliższych pięciu lat. Jako pierwszy zadebiutuje SUV Polestar 3, następnie coupe Polestar 4, a 4-drzwiowy GT Polestar 5 jest spodziewany w 2024 roku.

Przeczytaj także:

Szwedzi po raz pierwszy pokazali „zabójcę” Teslę Model S: co jest ciekawego w nowości

Droższe niż benzyna: w USA ceny używanych pojazdów elektrycznych wzrosły o ponad 50%

Uderzyłem w ogrodzenie i uderzyłem w dach: w Hiszpanii miał miejsce ciekawy wypadek z udziałem dwóch crossoverów Porsche (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.