wt.. paź 4th, 2022

Rosyjskie wojska okupacyjne spodziewają się wznowienia ofensywy na Donbas i Zaporoże.

Aby wznowić ofensywę, Rosjanie przegrupują się i rozmieszczą dodatkowe wojska w rejonie Donbasu i Zaporoża.

O tym powiedział podczas odprawy zastępca szefa Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksiej Gromow.

„Na wschodzie nieprzyjaciel przegrupowuje oddziały Centralnego Okręgu Wojskowego z kierunku Ługańsk-Donieck na kierunek Kurachowski w celu odbudowy swoich wojsk. Po przywróceniu zdolności bojowych przeciwnik wprowadził dodatkowo jedną batalionową grupę taktyczną do kierunku Slavyansk i Nikolaev” – powiedział Gromow.

Ponadto Rosja z regionu Biełgorod przeniosła dwie grupy taktyczne do Orekhovo (obwód zaporoski). Takie działania rosyjskiego kierownictwa mogą prawdopodobnie wskazywać na wznowienie ofensywy w Donbasie.

Gromow potwierdził, że Rosja tworzy zapowiadany wcześniej trzeci korpus armii. Nie wiadomo jednak, czy zmobilizowani zostali przeszkoleni. Według Gromowa to właśnie ta formacja wojsk rosyjskich zostanie przeniesiona do obwodu donieckiego.

Przypomnijmy, oficer sił specjalnych USA wyjaśnił, dlaczego Putin już przegrał wojnę .

Jak informowaliśmy, na Białorusi planowane są ćwiczenia wojskowe z udziałem wojska rosyjskiego i bojowników krajów OUBZ, które mogą być wykorzystane do szkolenia „wyzwolenia” terytoriów. Możemy mówić o zdobyciu części przygranicznych regionów Ukrainy.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.