niedz.. wrz 25th, 2022

Rosyjscy urzędnicy w Petersburgu proponują bezdomnym podpisanie kontraktu na służbę wojskową w wojsku.

Z odpowiednich ulotek wynika, że mężczyźni w wieku 19-59 lat z wykształceniem nie niższym niż średnie poszukują służby wojskowej na kontrakcie w Rosji .

Podało to pismo Rotunda, powołując się na źródło z organizacji charytatywnej Nochlezhka, która pomaga bezdomnym w Petersburgu i Moskwie.

Tak więc urzędnik administracji okręgu Frunzensky w Petersburgu przybył do jednego ze schronów Nochlezhka. Zasugerował, aby pracownicy organizacji rozłożyli w schronisku ulotki z informacją, że władze lokalne poszukują ludzi do służby na podstawie kontraktu.

„Funkcjonariusz dyżurny nie pozwolił rozłożyć pocztówek, wysłał je do władz. Ale nikt nie przyszedł do władz” – powiedział przedstawiciel Nochlezhki.

Informacja ta została potwierdzona przez administrację okręgu Frunzensky. Wyjaśnili, że dzieje się tak, aby poinformować wszystkich, którzy mogą, o usłudze kontraktowej.

Przypomnijmy, według ukraińskiego wywiadu tajna mobilizacja w regionach centralnych i południowo-wschodnich w Rosji nie powiodła się. Teraz władze szukają najemników w prywatnych kampaniach wojskowych, aby wysłać ich do walki z Ukrainą.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.