wt.. paź 4th, 2022

Już sam fakt, że Rosja nie może zrobić tego, czego chce w czasie wojny, pokazuje, że Ukraina do dziś odnosi sukcesy. Prezydent Rosji Władimir Putin już przegrał, nigdy nie wygrywa.

Jednocześnie siły zbrojne Ukrainy bardzo dobrze radzą sobie w tej wojnie .

To był oficer Sił Operacji Specjalnych Armii USA, emerytowany kapitan, weteran bojowy Michael Gouk , powiedział w wywiadzie dla Interfax-Ukraina.

„Niewątpliwie już to, że Rosja nie może zrobić tego, czego chce, pokazuje, że Ukrainie udało się do dziś. Patrzysz na wszystko, co próbuje zrobić Putin: pozbyć się jego generałów i zwolnić jego kwaterę główną, pozyskać najemników i dać premie próbować rekrutować więcej żołnierzy. Ma duży problem – zauważył Gouk.

„Moim zdaniem już przegrał, nigdy nie wygra . Nawet jeśli przestaniesz dzisiaj, pokazałeś mu, że nie może wziąć tego, czego chce. Jest przegrany, jest przegrany . Teraz pozostaje tylko pytanie, jak długo jego ludzie będzie tolerować to, co robi” – dodał oficer US SOF.

Komentował też sytuację na froncie.

„To, co myślę o obecnej sytuacji na polu bitwy na Ukrainie, to to, że Ukraińcy trzymają się dobrze, uderzają wszędzie, gdzie mogą, infiltrują miejsca, które Rosja uważała za bezpieczne obszary” – ocenił amerykański weteran.

Przypomnijmy, generał dywizji SBU Wiktor Jagun powiedział, że jesień-zima będzie decydująca na froncie na Ukrainie.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.