niedz.. wrz 25th, 2022

W Nikołajewie zatrzymano stróża prawa i jego żonę.

Para zebrała informacje o lokalizacji Sił Zbrojnych Ukrainy, po czym Rosjanie ostrzeliwali ich z rakiet.

O tym informuje Biuro Prokuratora Generalnego.

Kobieta spacerując z psem zbierała informacje o miejscu pobytu ukraińskich obrońców i przekazywała dane rosyjskim okupantom. Następnie najeźdźcy wystrzelili w te miejsca pociski. Przedstawiła również dane o skutkach i skutkach ostrzału obiektów cywilnych i wojskowych przez rosyjskie wojsko.

„Jej mąż, będąc czynnym funkcjonariuszem organów ścigania, poprzez prorosyjskie kanały telegramowe zbierał i przekazywał żonie informacje o lokalizacji jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy i innych formacji wojskowych sformowanych zgodnie z prawem Ukrainy, wskazując na konkretne współrzędne ich pozycji” – czytamy w raporcie.

Para wystawiona w maju. Są oni oskarżeni o zdradę stanu i nieuprawnione rozpowszechnianie informacji o ruchu, przemieszczaniu się i rozmieszczeniu Sił Zbrojnych Ukrainy (część 2 artykułu 111 i część 2 artykułu 114-2 Kodeksu Karnego Ukrainy). Śledztwo trwa.

Przypomnijmy, że Siły Zbrojne Ukrainy na południu Ukrainy zniszczyły trzy stanowiska dowodzenia , stację radiolokacyjną i dwa obszary koncentracji najeźdźców.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.