czw.. paź 6th, 2022

Rosyjski ekonomista i socjolog Władysław Inoziemcew porównał Rosję do Niemiec przed II wojną światową. Według eksperta najstraszniejsze karty w historii Rosji dopiero nadejdą.

Rosja może stać się wolna, kiedy żegna się z imperium.

Inoziemcew powiedział to podczas przemawiania na panelu Kongresu Wolnej Rosji w Wilnie.

„Przed nami jeszcze więcej problemów. I to nie jest 45 rok, to wcale nie jest denazyfikacja, to tylko podejścia do największych zbrodni, które Rosja popełni w nadchodzących latach . Po czym być może zacznie się odwrotna tendencja Dlatego mamy przed sobą trudne czasy – ostrzegał Rosjan socjolog.

Jednocześnie nie wierzy w zmiany, jakie może przygotować rosyjska emigracja. Ekspert przekonywał, że niemieccy emigranci z lat 30. nie mogli wpłynąć na Adolfa Hitlera.

„Podkreśliłbym, że historie o tym, że nasza emigracja może bardzo zmienić, spójrzmy na emigrację niemiecką końca lat 30. Co to zmieniło? Nie widzimy, że nic” – powiedział Inoziemcew.

„Jeśli chodzi o głębokich ludzi i strach przed tymi głębokimi ludźmi, uważam, że ten strach wywodzi się z tego samego paradygmatu imperialnego. Ponieważ imperium nie ma ani narodu, ani społeczeństwa. Są tam poddani, którymi oczywiście jest każda elita A elita sowiecka i elita rosyjska, elita imperialna i nowa rosyjska była absolutnie imperialną scentralizowaną elitą, której ludzie się bali” – powiedział ekspert.

„Rosja może stać się wolna tylko wtedy, gdy pożegna się z imperium” – zauważył Inoziemcew.

Przypomnijmy, zdaniem rosyjskiego opozycjonisty i publicysty Andrieja Piontkowskiego, prezydent Rosji Władimir Putin rozpętał wojnę światową, która doprowadzi do jego osobistej śmierci, a konsekwencje tego mogą przerodzić się w upadek Rosji.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.