pon.. paź 3rd, 2022

Wróg między innymi wywiera presję psychologiczną na misję MAEA.

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak skomentował wydarzenia w elektrowni jądrowej Zaporoze oraz działania Rosjan przed iw trakcie misji MAEA .

Podolak powiedział na żywo na antenie wspólnego maratonu informacyjnego „United News” w ukraińskich kanałach telewizyjnych, że okupanci dobrze ukryli skutki swojej przestępczej działalności w ZNPP.

„Są przebrani. Chcą stworzyć pewne trudności samej MAEA, aby misja wydawała się niebezpieczna psychologicznie, aby patrzyli na Rosjan jak na ludzi, którzy mogą użyć siły” – powiedział Podolak.

Według niego Rosjanie musieli maskować wszystkie ataki na ZNPP, których dokonali, aby zniszczyć system przekierowania prądu na południe Ukrainy.

„Dziś użyli ataku z helikopterów z terenu Energodaru, a potem wymyślili historię o jakimś desantu, który zamaskował te ataki. To był program psychologicznej presji” – powiedział Podolak.

Podkreślił, że kiedy MAEA była w ZNPP, była tam pewna liczba rosyjskich dziennikarzy.

„Jeśli zapewnisz dziennikarzom bezpieczeństwo, to wyjdą, by stworzyć obraz” – powiedział doradca.

Widzieliśmy, że kiedy MAEA dotarła do ZNPP, pokazała im resztki pocisków, żeby powiedzieć, że to pociski ze strony ukraińskiej.

Przypomnijmy, że misja MAEA 1 września dotarła do elektrowni jądrowej Zaporoże mimo ostrzału wojsk rosyjskich, które prowadzili na trasie misji.

Dyrektor Generalny MAEA i Szef Misji Rafael Grossi powiedział, że w pierwszych godzinach swojej wizyty w ZNPP udało mu się zobaczyć „rzeczy kluczowe” .

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.