czw.. paź 6th, 2022

Bez względu na to, jak najeźdźcy chcą zniszczyć Ukrainę, ukraińskie dzieci nadal otrzymają humanistyczną edukację – zaznaczył prezydent

Ponad 300 tysięcy pierwszoklasistów, prawie 4 miliony uczniów – to skala pierwszego września na Ukrainie w tym roku.

Poinformował o tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wieczornym orędziu 1 września .

„Ponad sześć miesięcy wojny na pełną skalę. Ekstremalnych zniszczeń dokonali na nas najeźdźcy. Ale edukacja dzieci ukraińskich trwa nadal. Odbywa się w różnych formatach, ale wszędzie systematycznie, profesjonalnie. I jestem wszystkim wdzięczny nasi nauczyciele, którzy kontynuują pracę i gwarantują z dbałością o dzieci, że wszyscy „Młodzi Ukrainki i Ukrainki mają możliwość zdobycia wykształcenia i przyzwoitego, nowoczesnego życia. Ponad 300 tysięcy pierwszoklasistów, prawie 4 miliony uczniów – to jest skali z 1 września tego roku” – powiedział.

Tak więc oprócz wielu innych wniosków, zdaniem prezydenta, można dziś wyciągnąć bardzo ważny wniosek polityczny – o stabilności naszego państwa, o sile naszego społeczeństwa. Nasze instytucje edukacyjne działają sprawnie. Nasze społeczności państwowe i lokalne zapewniają przywrócenie edukacji nawet tam, gdzie w czasie okupacji zniszczono szkoły.

„Dzisiaj byłem w Irpen w obwodzie kijowskim. Widziałem początek pracy takiej szkoły – odrestaurowanej. Tam 1300 uczniów będzie się uczyć. Dzieci poszły do pierwszej klasy, jak to jest w zwyczaju. rozpocząć naukę i w jakich warunkach to się dzieje. Dobra, wygodna, po ludzku ciepła szkoła – zaznaczył prezydent i dodał, że tak samo będzie na całej Ukrainie, z której na pewno wypędzimy okupantów.

„Cokolwiek zniszczą, odbudujemy wszystko, odbudujemy wszystko. Bez względu na to, jak bardzo chcą niszczyć Ukrainę i ukraińskie rzeczy, nasze dzieci nadal będą chodzić do swoich szkół, na uniwersytety i otrzymają całkowicie bezpłatną edukację. Edukacja narodowa. Edukacja humanistyczna Taka edukacja, która nie jest zbudowana na kłamstwach i propagandzie, którą szerzy państwo terrorystyczne, ale na prawdziwej wiedzy, o otwartości świata, o najlepszych ludzkich wartościach – podsumował Zełenski.

Przypomnijmy, że policja Ukrainy sporządziła listę rzeczy, które należy zabrać ze sobą ucznia do szkoły . W czasie stanu wojennego rodzice powinni upewnić się, że w plecaku ucznia znajdują się przedmioty, które mogą być przydatne w przypadku ewakuacji do schronu przeciwbombowego.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.