czw.. paź 6th, 2022

Z powodu licznych porażek armia rosyjska jest zmuszona do ponownej zmiany planów całkowitej okupacji obwodu donieckiego. Teraz rosyjskie wojsko planuje zdobyć region przed 15 września.

Uwaga, według wstępnych planów okupanci mieli dotrzeć do granic administracyjnych obwodu donieckiego przed końcem sierpnia, ale nie mogli dzięki Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Opowiedział o tym na odprawie zastępca szefa Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksiej Gromow.

„Rosyjskie wojsko nadal utrzymuje okupowane tereny obwodów charkowskiego, ługańskiego, donieckiego, zaporoskiego, chersońskiego i mikołajowskiego, a także stara się stworzyć warunki do wznowienia ofensywy. W ten sposób okupanci ponownie dostosowują swoje plany i działania zgodnie z rozkazem Putina wkroczyć w granice administracyjne obwodu donieckiego do 15 września „, powiedział.

Przypomnijmy, według Sztabu Generalnego na Białorusi planowane są ćwiczenia wojskowe, gdzie mogą prowadzić szkolenia w celu zajęcia terytoriów. W szczególności części regionów przygranicznych Ukrainy. W ćwiczeniach wezmą udział wojska rosyjskie i bojownicy państw OUBZ.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.