wt.. paź 4th, 2022

Czeska firma Skoda oficjalnie zaprezentowała koncepcję nowego flagowego elektrycznego crossovera – Vision 7S.

Tak więc samochód koncepcyjny Skoda Vision 7S jest zwiastunem dużego rodzinnego elektrycznego crossovera.

Prezentacja tego modelu znajduje się na oficjalnej stronie Skody.

Samochód elektryczny Skoda Vision 7S reprezentuje nowy styl marki o nazwie Modern Solid. Projekt okazał się powściągliwy, a nawet minimalistyczny – z cienką optyką diodową i wyraźnym plastikowym zestawem karoserii. Szczeliny wentylacyjne z przodu iz tyłu służą do chłodzenia zespołu napędowego i hamulców. Drzwi są na zawiasach, a lusterka wsteczne zastąpione kamerami.

Zdjęcie: skoda-storyboard.com

W kabinie kierownica jest spłaszczona u góry iu dołu, odczyty przyrządów wyświetlane są na wąskim wyświetlaczu i rzutowane na przednią szybę. Duży 14,6-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego jest obracany. W przetwórstwie wykorzystywane są materiały uzyskane w wyniku recyklingu. Wewnątrz znajdują się uchwyty magnetyczne na różne gadżety. Crossover Skoda Vision 7S ma nietypową formułę foteli 6+1, czyli posiada sześć pełnoprawnych foteli oraz fotelik dziecięcy na konsoli środkowej – w bezpiecznym miejscu w kabinie na wypadek wypadku. Kierowca może opiekować się dziećmi w trzecim rzędzie za pomocą specjalnej kamery. Dla kierowcy i pasażerów przewidziany jest specjalny tryb Relax – aktywuje się on tylko podczas postoju samochodu. W takim przypadku kierownica i przedni panel przesuwają się do przodu i zwalniają więcej miejsca, a fotele w pierwszym i drugim rzędzie można powiększyć.

Zdjęcie: skoda-storyboard.com

„Dzięki Vision 7S oferujemy konkretne spojrzenie na całkowicie nowy model Skody, który poszerzy nasze portfolio produktów i naszą bazę klientów. W ten sposób znacznie przyspieszamy nasze dążenie do mobilności elektrycznej – zamierzamy wprowadzić na rynek trzy nowe, wyłącznie modele elektryczne do 2026 roku” – powiedział prezes zarządu Škody Klaus Zellmer .

Z zewnątrz Škoda Vision 7S skrywa technologię modułową z akumulatorem 89 kWh, który zapewnia samochodowi zasięg ponad 600 kilometrów na jednym ładowaniu WLTP. Samo ładowanie może być również bardzo szybkie, przy maksymalnej obsługiwanej mocy ładowania wynoszącej nieco poniżej 200 kW. Elektryczny pojazd na modułowej platformie MEB jako pierwszy otrzymał całkowicie nowy język projektowania, który stanie się znakiem rozpoznawczym przyszłych pojazdów Škody.

Na razie jest to samochód koncepcyjny, ale w 2026 roku stanie się modelem produkcyjnym – flagowym elektrycznym crossoverem czeskiej marki.

Przeczytaj także:

Skoda wznawia dostawy samochodów na Ukrainę: kiedy spodziewać się nowych egzemplarzy

Skoda wprowadziła popularnego hatchbacka Fabia w specjalnej wersji: wideo

Elektryczny samochód Skody wystawił pojedynek z elektrycznym samolotem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.