czw.. wrz 29th, 2022

Były mistrz świata w boksie Mairis Briedis cierpiał w domu z powodu swoich prorosyjskich poglądów.

Na bilbordzie kampanii twarz 37-letniego boksera została namalowana łacińską literą „Z” – jednym z symboli rosyjskiej inwazji na Ukrainę .

Sam Briedis ogłosił to, publikując odpowiedni film na swojej stronie na Instagramie.

„Niektóre lokalne zombie pozostawiły swój ślad. Te brzydkie sztuczki charakteryzują tylko tego, który to zrobił, jeśli pomyślał o zrobieniu tego sam lub klient, ale nie mnie” – Briedis podpisał wideo.

Należy zauważyć, że bokser startuje do łotewskiego Sejmu z Socjaldemokratycznej Partii Saskani, która wcześniej współpracowała z Jedną Rosją.

W kraju Briedis splamił swoje nazwisko prorosyjskimi poglądami. Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę bokser tylko raz wypowiedział się na ten temat, pisząc na Instagramie, że jest „przeciwko wojnie”, ale nigdy nie wspomniał, kto ją rozpętał.

Jednocześnie Briedis nie zapomniał ostro skrytykować w sieciach społecznościowych demontaż sowieckiego pomnika wyzwolicieli Rygi od nazistowskich najeźdźców.

Ze względu na prorosyjskie stanowisko Briedisa na Łotwie, żaden lokalny kanał nie transmitował na żywo lipcowej walki boksera o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej IBF z Australijczykiem Jayem Opetai, w którym Mairis przegrał jednogłośną decyzją i stracił tytuł.

Przypomnijmy, że w styczniu 2018 r. Briedis walczyła z Usykiem w półfinale WBSS i przegrała z Ukraińcem podzieloną decyzją sędziów.

Przeczytaj także:

„Wszystko jest w dziurach”: Geraskevich zawstydził mistrza olimpijskiego z Federacji Rosyjskiej, który narzekał na brak sprzętu sportowego

„Czuję niesmak do tych ludzi”: niezwyciężony Ukrainiec uważa, że dla sportowców krajów-agresora w normalnym społeczeństwie nie ma miejsca

Były obrońca Dynama dołącza do klubu rosyjskich blogerów – media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.