czw.. wrz 29th, 2022

W pobliżu granicy z Rumunią straż graniczna oddziału Mukaczewo na Zakarpaciu zatrzymała 6 podejrzanych osób, które twierdziły, że „wyszli wieczorem na grzyby”.

Osoby, które po cichu dotarły do granicy, były zatrzymywane przez żołnierzy niedaleko naturalnej granicy Szaula w rejonie Rachowskim.

Poinformowała o tym służba prasowa Państwowej Straży Granicznej Ukrainy.

Kiedy mężczyźni zauważyli strażników granicznych, próbowali się ukryć. Jednak kilka strzałów ostrzegawczych funkcjonariuszy straży granicznej zmusiło przestępców do zmiany zdania i zaprzestania.

Swój pobyt w pobliżu granicy mężczyźni tłumaczyli, że chcą „zbierać grzyby”. To prawda, że mężczyźni nie mieli żadnych koszy ani wiader. Z nimi były tylko paszporty, zaświadczenie o kowdom w europejskim stylu i ubranie na zmianę.

W celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności przestępstwa niedoszli grzybiarze zostali zabrani do jednostki granicznej, gdzie sporządzono na ich temat protokoły z popełnionych przestępstw. Ponadto do komisariatu policji w Rachowie wysłano zawiadomienie o wykryciu oznak przestępstwa z art. 336 Kodeksu Karnego Ukrainy „Uchylanie się od projektu w celu mobilizacji”.

W sumie na Zakarpaciu, na terenach oddziałów granicznych Mukaczewo i Chopskiego, w sierpniu straż graniczna wykryła i zatrzymała 700 mężczyzn, którzy próbowali nielegalnie opuścić terytorium Ukrainy.

Przypomnijmy, że na Zakarpaciu w punkcie kontrolnym „Tisa” mieszkaniec Karpat próbował zostawić kodon z fałszywymi dokumentami. Wyjeżdżając z Ukrainy na Węgry, mężczyzna w wieku wojskowym udawał inwalidę .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.