niedz.. wrz 25th, 2022

Najwyższy Sąd Antykorupcyjny Ukrainy po raz pierwszy zezwolił na konfiskatę mienia obywatela rosyjskiego popierającego agresję.

Ukraiński sąd uznał, że Rosjanin był zaangażowany w agresję na Ukrainę: w Federacji Rosyjskiej jego fabryka zajmuje się produkcją dronów dla armii okupacyjnej.

Jest to określone w decyzji VAKS.

„Jest to pierwsza decyzja o konfiskacie mienia obywatela rosyjskiego na Ukrainie. Taka konfiskata, przewidziana w Ustawie Ukrainy „O sankcjach”, ma charakter wyjątkowy i może być zastosowana w stanie wojennym tylko wobec osób, które znacząco przyczynił się do zbrojnej agresji na Ukrainę.W trakcie procesu ustalono fakt poparcia przez obywatela Rosji działań państwa-agresora zagrażających integralności terytorialnej, suwerenności i niepodległości Ukrainy – czytamy w orzeczeniu sądu.

Sąd uznał, że rosyjskie firmy produkują drony dla rosyjskiej armii. Najeźdźcy używają tych urządzeń w wojnie z Ukrainą. W związku z tym skład sędziowski uwzględnił konsekwencje wojny rosyjskiej z Ukrainą i skonfiskował mienie Rosjan na rzecz państwa.

Przypomnijmy, oficer sił specjalnych USA wyjaśnił, dlaczego rosyjski prezydent już przegrał wojnę .

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.