pon.. paź 3rd, 2022

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak wyraził zdziwienie, że wizyta misji MAEA w elektrowni jądrowej w Zaporożu trwała tylko dwie godziny.

Jednak według MAEA pozostawili swoich przedstawicieli na stacji.

Podolak powiedział to na żywo na antenie wspólnego maratonu informacyjnego „United News” w ukraińskich kanałach telewizyjnych.

Powiedział, że agencja ma określone algorytmy badania tego, co dzieje się w ZNPP, czy jest tam niebezpieczeństwo, a także badania stanu reaktora.

„Dlatego dziwne jest, że misja trwała dwie godziny. Ale MAEA mówi, że przedstawiciele pozostaną tam na stałe. Ale po 2 godzinach , zwłaszcza gdy Rosjanie kręcą się wokół ciebie i opowiadają, gdzie wszystko przyjechało, można było tylko słuchać do bajek w wykonaniu przedstawiciela „Rosatom” i nic więcej – uważa doradca szefa PO.

Przypomnijmy, że misja MAEA 1 września dotarła do elektrowni jądrowej Zaporoże mimo ostrzału wojsk rosyjskich, które rozmieścili na trasie misji.

Dyrektor Generalny MAEA i Szef Misji Rafael Grossi powiedział, że w pierwszych godzinach swojej wizyty w ZNPP udało mu się zobaczyć „rzeczy kluczowe” .

Następnie misja MAEA opuściła stację, pozostawiając tam 5 swoich ekspertów, którzy będą kontynuować swoją pracę.

Przeczytaj także:

Subskrybuj nasze kanały w Telegramie i Viber .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.