czw.. paź 6th, 2022

Samozwańczy prezydent Białorusi uważa, że to ukraińskie wojsko zmusi Zełenskiego do negocjacji z Putinem.

Łukaszenka marzył, że wojsko wywrze presję na prezydenta Ukrainy, domagając się zakończenia wojny.

Powiedział to białoruski dyktator 1 września w przemówieniu do uczniów.

Białoruski dyktator powiedział, że wojsko rzekomo widzi, że Rosja może „wymazać Ukrainę” i zmusić Zełenskiego do negocjacji z Federacją Rosyjską na warunkach okupantów.

„Tam szykuje się konflikt między prezydentem a wojskiem. Tylko wojsko może dać przewagę i powiedzieć: „Nie, negocjujmy, bo Ukraina zostanie zmieciona z powierzchni ziemi” – powiedział Łukaszenka.

Według samozwańczego prezydenta „konflikt na Ukrainie wkrótce się skończy”.

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w komentarzu dla Ukrinformu podkreślił , że Łukaszenka rozpuścił fałszerstwo o rzekomym konflikcie Wołodymyra Zełenskiego z wojskiem. Powiedział, że Rosja wciąż liczy na to, że na Ukrainie może dojść do „wojskowego zamachu stanu”.

„Doświadczając poważnych problemów militarnych, rosyjskie służby specjalne gwałtownie zwiększą swój udział w destabilizacji sytuacji społeczno-politycznej w kraju. W szczególności poprzez nasilanie takich podróbek o „konflikcie polityków z wojskiem” – wyjaśnił Podolak.

Przypomnijmy, że samozwańczy prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wydał kolejne szaleństwo. Stwierdził, że Polska rzekomo przywraca Rzeczpospolitą, a Ukraińcy nadal będą prosić Rosję o pomoc w walce z „polonizacją”.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.