niedz.. wrz 25th, 2022

Ukraina ma trzy duże priorytety w zakresie uzbrojenia, które są niezbędne do szybkiego zwycięstwa w wojnie z Rosją.

Według ministra spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrija Kuleby Ukraina potrzebuje właśnie broni, której w Rosji jest teraz więcej.

Powiedział o tym szef MSZ podczas briefingu.

„Gdziekolwiek pójdę, każda rozmowa zaczyna się i kończy na dostawie broni … Jeśli chodzi o systemy uzbrojenia, mamy priorytety. Trzy największe priorytety to artyleria każdego rodzaju i amunicja do niej, są to obrona powietrzna i wiele wyrzutni rakiet To są rzeczy, które są potrzebne” – powiedział Kuleba.

Minister podkreślił, że artyleria i MLRS to systemy, których Rosja wciąż ma znacznie więcej niż Ukraina.

„Możemy walczyć nie tylko ilościowo, ale także jakościowo, ponieważ jedna haubica NATO jest znacznie skuteczniejsza niż rosyjskie haubice wyprodukowane w Związku Radzieckim. Na każdym spotkaniu stale podkreślam ogromną potrzebę zdobycia większej liczby artylerii. Żadnej ofensywy ani defensywy operacja może być realizowana bez artylerii” – podkreślił Kuleba.

Przypomnijmy, że minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba proponuje uruchomienie specjalnego programu dla rosyjskich wojskowych , którzy nie chcą już walczyć na Ukrainie. Szef MSZ jest przekonany, że ta propozycja jest słuszna, bo „nawet jeśli jeden rosyjski wojskowy złoży broń i zdecyduje się odejść, oznacza to uratowanie życia Ukraińców i zbliżanie się pokoju”.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.