czw.. paź 6th, 2022

Wyróżniono 3 najlepsze marki nowych samochodów osobowych na rynku ukraińskim w sierpniu oraz najlepiej sprzedający się model.

Tak więc w ostatnim miesiącu lata 2022 r. Ukraińcy kupili i zarejestrowali 2,9 tys . nowych samochodów.

O tym informuje „Ukravtoprom”.

Zauważa się, że liczba ta była o 66% mniejsza niż rok wcześniej io 20% mniejsza w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Największym popytem cieszyły się pojazdy Toyoty , których zarejestrowano 750 sztuk. W porównaniu z ubiegłym rokiem sierpniowa sprzedaż nowych samochodów tej marki na Ukrainie spadła o 40%. Jednocześnie w porównaniu z lipcem br. popyt na samochody tej japońskiej marki wzrósł o 26%.

Drugi wynik to Renault , którego rejestracje samochodów w stosunku do sierpnia 2021 r. spadły ponad sześciokrotnie – do 206. Renault odstało od lipcowego wyniku o 21%. Po raz pierwszy niemiecka marka premium BMW weszła do pierwszej trójki ukraińskiego rynku nowych samochodów – 197 samochodów. Jednocześnie w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku rejestracje nowych BMW spadły o 9%. Marka poprawiła jednak swój lipcowy wynik o 6%.

Z kolei tytuł bestsellera tym razem trafiła do Toyoty RAV-4 . Ten crossover został wybrany przez 339 kupujących w sierpniu.

W sumie od stycznia do sierpnia 2022 r. Ukraińcy kupili i zarejestrowali 24,4 tys. nowych samochodów, czyli o 63% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przeczytaj także:

Na Ukrainie wzrósł import używanych samochodów: wymieniono 10 największych europejskich krajów, w których Ukraińcy kupują używane samochody

Crossover Citroen C5 Aircross wszedł na rynek ukraiński: ceny ogłoszone

Nazwana trzema najpopularniejszymi nowymi samochodami osobowymi preferowanymi przez Ukraińców w pierwszej połowie 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.