wt.. paź 4th, 2022

1 września odbyła się konferencja prasowa klubów piłkarskich Dynamo, Dnipro-1, Metalist, Zoria, Rukh na temat sytuacji wokół transmisji meczów u siebie tych klubów w ramach UPL.

Sergey Mokhnik, zastępca dyrektora generalnego Dynama, mówił o dwóch orzeczeniach peczerskiego sądu zakazujących klubom kar za odmowę transmisji w ramach tzw. „jednej puli”. Mokhnik podkreślił, że Komisja Kontroli i Dyscyplinarna UAF zapoznała się dziś z tymi decyzjami sądu. Organ karny UAF, po otrzymaniu tych dokumentów, postanowił odroczyć rozpatrzenie decyzji o ewentualnej karze finansowej klubów-odmowawców.

„Mamy dwa orzeczenia peczerskiego sądu. Co więcej, dziś odbyło się posiedzenie Komisji Kontroli i Dyscyplinarnej dotyczące meczów pierwszej rundy, w których kluby nie pozwoliły Setancie na transmisję walki. Zapadła decyzja Peczerskiego Sądu na stole członków FTC – czytają ją uważnie, po pierwsze, w jednym orzeczeniu sąd zabronił Premier League, UAF i Setante składania skarg na, jak interpretują, „niezastosowanie się klubów do decyzji walne zgromadzenie”. Zasadniczo. Wszystkie kluby są z tym zaznajomione” – powiedział Serhij Mokhnik.

Dyrektor wykonawczy Dnipro-1 Andrij Rusol powiedział, że kwestionowane jest również prawo UPL do praw telewizyjnych klubów.

„Właściwie wyjaśnię, co mówią te decyzje. Jak rozumiem, tam też jest podnoszona sprawa i zaskarżone jest prawo UPL i UAF do praw telewizyjnych. I do czasu, gdy sąd zdecyduje, kto jest właścicielem tych praw – kluby czy organizacje które zarządzają życiem piłkarskim – zakazano stosowania jakichkolwiek sankcji w postaci grzywien i odliczania punktów – powiedział Andriy Rusol.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.