wt.. paź 4th, 2022

We Włoszech areszt administracyjny nałożono na 11 nieruchomości należących do blisko Putina miliardera Moshe Kantora.

Okazało się, że władze włoskie dokonały aresztowania majątku rosyjskiego oligarchy na Sardynii.

Pisze o tym L´Unione Sarda .

Wiaczesław Mosze Kantor to 68-letni rosyjski biznesmen żydowskiego pochodzenia, jeden z czołowych światowych producentów nawozów Akron i bliski przyjaciel Putina. Forbes oszacował swoją fortunę na 4,6 miliarda dolarów.

W kwietniu 2022 roku znalazł się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, uznając go za oligarchę bliskiego rosyjskiemu dyktatorowi. Następnie Kantor przeniósł swój udział do działu zarządzania.

To właśnie z powodu tych sankcji władze włoskie skonfiskowały 11 willi w Porto Rotondo, zarejestrowanych bezpośrednio na Cantor lub osoby z nim powiązane. Podobno w chwili aresztowania w jednej z willi biznesmena przebywali obywatele Ukrainy, którzy wyjechali za granicę w związku z rosyjską inwazją. Sytuacja związana jest z faktem, że żona Kantora jest pochodzenia ukraińskiego.

Przypomnijmy, że UE całkowicie znosi umowę o ułatwieniach wizowych z Federacją Rosyjską od 2007 roku.

To kompromisowe rozwiązanie i główny rezultat nieformalnego szczytu ministrów spraw zagranicznych UE w Pradze oraz długiej dyskusji o celowości wprowadzenia całkowitego embarga wizowego dla Rosjan.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.