niedz.. wrz 25th, 2022

Kotłownie mobilne zapewnią ciepło do szpitali, przedszkoli, szkół oraz będą pracować w punktach grzewczych.

Kijów będzie nabywał mobilne kotłownie mobilne na wypadek sytuacji awaryjnych w sezonie grzewczym.

Według służby prasowej stołecznej administracji państwowej taką decyzję podjęła Rada Obrony Kijowa.

„Przygotowania do zimy w stolicy są na końcowym etapie, wszystkie niezbędne planowane prace zostały zakończone, zidentyfikowane awaryjne uszkodzenia sieci są eliminowane, planowane prace są prowadzone na sieciach i urządzeniach energetycznych. Jednak zrozumienie złożoności przyszłego sezonu grzewczego i powagi zagrożeń, jakie będzie mu towarzyszyć, biorąc pod uwagę wojskowe miasto, prowadzi dodatkowe działania na wypadek awarii, kupuje paliwo rezerwowe dla elektrociepłowni i dodatkową liczbę generatorów, a także decyduje się na zakup wymagana liczba mobilnych kotłów, które będą działać jako zapasowe źródła ogrzewania budynków” – powiedział burmistrz Witalij Kliczko.

KSCA odnotowuje, że podczas przygotowań miasta do sezonu grzewczego przeprowadzono testy hydrauliczne sieci i wyeliminowano już ponad 2000 uszkodzeń, które mogły wystąpić zimą, oraz wymieniono ponad 17 km sieci.

„Do tej pory uruchomiono główne źródła ciepła, a mieszkańcom Kijowa przywrócono lub nadal przywrócono zaopatrzenie w ciepłą wodę” – czytamy w oświadczeniu.

Zwraca się również uwagę, że spółki zarządzające zakupiły dodatkowy specjalistyczny sprzęt do pracy w okresie zimowym – pojazdy naprawcze, zraszacze drogowe, ciągniki, generatory, podnośniki koszowe.

Ponadto sprawdzany jest stan sieci elektroenergetycznych i urządzeń elektrycznych, ponieważ system zasilania jest podtrzymywany w celu dostarczenia ciepła.

Przypomnijmy, że wcześniej ośrodek Ukrhydrometeorologiczny podał prognozę pogody na wrzesień 2022 roku.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.