niedz.. wrz 25th, 2022

Bardzo ważne jest, aby dziecko było pełne, skupione i pełne energii do końca dnia szkolnego. A do tego potrzebujesz wysokiej jakości i odpowiedniego odżywiania.

Który rodzic nie chce, aby jego dziecko było zdrowe, miało jak najlepsze warunki do rozwoju? Odżywianie jest jednym z kluczowych elementów jego zdrowia. Staramy się, aby śniadania i obiadokolacje dla dzieci były pełne i smaczne, tak aby potrawy odpowiadały ich preferencjom. Ale nie możemy dokładnie wiedzieć, co i ile faktycznie jedli podczas lunchu i przekąsek w szkole. Tak czy inaczej dzieci same o tym decydują, powinny mieć prawo wyboru. Ale czy zawsze będą wybierać pożywne i zdrowe jedzenie?

Teraz, gdy szkoły oferują żywność, którą nie zawsze można nazwać zdrową, rodzice powinni dokładnie rozważyć kwestię żywienia dzieci. W końcu praca układu odpornościowego, narządów trawiennych i ogólnie zdrowie będzie zależeć od tego, co będzie jadł. Tak więc rodzice mają trudne zadanie. A dziecko nie może nosić ciężkich plecaków z jedzeniem na cały dzień. Musisz jednak znaleźć wyjście.

Na przykład możesz zrobić kanapkę lub kanapkę. Chleb należy spożywać pełnoziarnisty lub z otrębami. Do nadzienia – kotlet, który został zrobiony w domu z warzyw i mięsa. Do mięsa mielonego można dodać dowolne warzywa. Oprócz marchwi i cebuli, białej kapusty lub jakiejkolwiek innej, papryki, cukinii, zieleni. Jeśli poeksperymentujesz, możesz wybrać kompozycję, która spodoba się Twojemu dziecku. Lub zrób omlet z warzywami lub naleśniki warzywne, twarożek z ziołami, rośliny strączkowe z warzywami, pasztety. Dobrze jest dodać surowe warzywa – np. sałatę, cienko pokrojone ogórki i marchewki.

A zamiast tradycyjnej kanapki z kiełbasą i masłem można wziąć „wygodne” jedzenie w postaci chleba pita z otrębami, w które zawijamy kawałki warzyw, gotowanego mięsa czy ryby. W ten prosty sposób dzieci chętniej będą jeść warzywa. Generalnie jest z czego wybierać.

Najważniejsze jest, aby drugie śniadanie dać ze sobą do szkoły, aby dziecko je zjadło i nie wyrzuciło do kosza. Dlatego konieczne jest uwzględnienie, oprócz zasad zdrowego odżywiania, preferencji i pragnień Twojego dziecka.

Jako drugą przekąskę dodaj kilka orzechów i bakalii lub świeżych owoców do tradycyjnego jogurtu (ważne – naturalny, bez cukru). I możesz zrobić ciasteczka z płatków owsianych z suszonymi owocami i orzechami. Taka przekąska będzie kompletna i pożywna.

Ponadto, jeśli dziecko jest w szkole przez cały dzień, podaj puree z zupy z warzyw, kurczaka i zbóż w małym termosie. Takie jedzenie będzie ciepłe i nie zepsuje się.

Koniecznie potrzebna jest butelka wody 0,5 litra. Głównym napojem w szkole powinna być woda. Picie soków hamuje apetyt, dostarcza organizmowi nadmiaru kalorii oraz szeregu sztucznych substancji: barwników, słodzików i konserwantów. Szczególnie niebezpieczne są napoje gazowane, które zawierają ogromną ilość cukru.

Będzie fajnie, jeśli jedzenie Twojego dziecka (kanapki, warzywa, owoce, sałatki, orzechy itp.) zostanie umieszczone w uroczym pudełku na lunch. Ważne jest, aby te szkolne pojemniki na żywność były wykonane w 100% z bezpiecznego plastiku. Plastikowe przybory muszą być oznaczone jako niezawierające BPA.

Również dzieci, zwłaszcza teraz w czasie epidemii, muszą przestrzegać zasad bezpiecznego i higienicznego żywienia. Czy warto im przypominać, aby zawsze myli ręce przed jedzeniem, a w plecaku powinny znajdować się mokre antyseptyczne chusteczki. Ważne jest, aby wszystkie pokarmy, które dajemy ze sobą dziecku, można było przechowywać w temperaturze pokojowej przez 3-4 godziny. Aby warzywa i owoce były dokładnie umyte i zapakowane w folię spożywczą lub specjalny pojemnik.

Bardzo ważne jest, aby dziecko było pełne, skupione i pełne energii do końca dnia szkolnego. A do tego potrzebujesz wysokiej jakości i odpowiedniego odżywiania. Jak widać, jedzenie w szkole nie jest łatwym zadaniem.

Przeczytaj więcej wskazówek na temat zdrowego odżywiania na stronie Svetlany Fus facebook.com/svetlanafus

Zobacz też: Niezwykłe źródło witamin: dietetyk mówił o uzdrawiającej mocy brokułów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.