czw.. wrz 29th, 2022

Aby uchronić się przed tymi irytującymi owadami, możesz używać w sklepie dobrze znanych produktów, z których wiele powoduje alergie. Mówimy o zastosowaniu skutecznych zapachów odstraszających owady o repelentach, które można samemu wykonać do walki z komarami.

Aby samodzielnie kontrolować komary w domu, potrzebujesz głównego składnika – cytrynowego olejku eukaliptusowego, mówi Express . To właśnie ten zapach jest szeroko stosowany do odstraszania komarów.

Aby stworzyć repelent, musisz zmieszać jedną część olejku cytrynowego z 10 częściami dowolnego olejku. Cytrynowy olejek eukaliptusowy można mieszać z wodą, dodając od 5 do 10 kropli olejku do pojemnika z wodą. Mieszankę można umieścić w pustej butelce ze spryskiwaczem i stosować w domu, ogrodzie, a nawet na skórze. Nawiasem mówiąc, zapach eukaliptusa odstrasza nie tylko komary, ale także kleszcze.

Jakie inne zapachy odstraszają komary?

  • Mięta ma silny zapach, którego komary nie przepadają za bardzo. Jeśli drobno pokruszysz liście tej rośliny i natrzesz się sokiem, komary ominą Cię przez kilka metrów. Należy zauważyć, że mięta pomaga nie tylko chronić przed krwiopijcami, ale także łagodzić stany zapalne i obrzęki po ugryzieniu.
  • Bazylia to kolejna roślina, która sprawia, że komary uciekają. W przeciwieństwie do eukaliptusa można go uprawiać nie tylko w doniczce, ale także w ogrodzie. Ponadto bazylia może być używana w taki sam sposób jak mięta, posiekana nożem i natarta świeżymi liśćmi, szeroko stosowany jest olejek bazyliowy.
  • Czosnek. To warzywo rośnie w każdym ogrodzie, ale nie wszyscy wiedzą o jego właściwościach odstraszających. Nacieranie czosnkiem wcale nie jest konieczne – po prostu zjedz goździk lub dwa. Faktem jest, że komary znajdują swoją ofiarę poprzez zapach: receptory węchowe komarów są dostrojone do wykrywania substancji uwalnianych z ludzkim potem. Kiedy czosnek dostanie się do naszego organizmu, wraz z potem zaczyna wyróżniać się na skórze i odpychać owady.
  • Nagietek, czyli nagietki, można bez trudu znaleźć nie tylko w każdej strefie podmiejskiej, ale także w każdym kwietniku miejskim. Te kwiaty są destrukcyjne dla komarów. Dlatego koniecznie posadź nagietek w ogrodzie i nie zapomnij od czasu do czasu przynosić do domu bukietów tych kwiatów.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.