czw.. wrz 29th, 2022

Chińska firma Geely wraz z Volvo zaprezentowała sportowego sedana – Lynk & Co 03.

Określony. że sedan Lynk & Co 03 jest zbudowany na platformie Volvo XC40 i wykorzystuje jego silniki. Model 2023 zmienił się na zewnątrz i otrzymał zupełnie nowe wnętrze.

Raporty fokusowe .

Lynk&Co 03 jest produkowany od 2018 roku i kosztuje w Chinach od 20 000 dolarów.Jest zbudowany na platformie crossovera Volvo XC40, a w jego opracowaniu wzięli udział szwedzcy inżynierowie. Model sprzedawany jest poza Chinami, a od niedawna na rynek europejski wkroczyła również marka premium Geely.

W przeciwieństwie do siostrzanego crossovera Lynk & Co 01, sedan poważnie zmienił się z zewnątrz i stał się bardziej agresywny. Ma ogromną kratkę i nowe „dwupokładowe” reflektory z optyką LED. Latarnie są teraz rozciągnięte na całej szerokości nadwozia, a klapę bagażnika ozdobiono spojlerem. Dodatkowo wymieniono błotniki i maskę.

Zdjęcie: Autohome.com.cn

Salon Lynk&Co 03 2023 przeszedł jeszcze bardziej radykalne zmiany. Wymienił kierownicę, przedni panel i dźwignię zmiany biegów, a także nową wirtualną tablicę przyrządów i duży dotykowy system multimedialny. Konsola środkowa została wykonana jako dwupoziomowa.

Zdjęcie: Autohome.com.cn

Podstawą jest teraz 2,0-litrowe Volvo turbo 4 ze wzrostem do 218 KM. moc. Możesz także wybrać 262-konną hybrydę z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym turbo i silnikiem elektrycznym. Obie opcje otrzymały 7-biegowego robota z dwoma sprzęgłami. Pozostała naładowana wersja Lynk & Co 03+ w linii. Zachował 2,0-litrowy silnik turbo o mocy 265 koni mechanicznych, 8-biegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła. Możesz to rozpoznać po body kit i skrzydle.

Przeczytaj także:

Geely musiało wstrzymać produkcję samochodów na Białorusi

Niedrogi elektryczny SUV Geely wkrótce pojawi się na rynku światowym

Volvo wypuściło na rynek ukraiński zaktualizowaną wersję popularnego crossovera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.