niedz.. wrz 25th, 2022

Rosyjskie wojsko planuje wznowienie ataku na Donbas i Zaporoże.

W tym celu, według eksperta wojskowego Siergieja Grabskiego, Rosja ma wystarczające zasoby ludzkie.

Ekspert wojskowy mówił o tym w wywiadzie dla TSN.ua.

Grabsky zaznaczył, że Kreml wykorzystał do tej pory zaledwie 10% całej milionowej armii. Ponadto obejmuje tak zwane jednostki „ochotnicze”, prywatne firmy wojskowe w wojnie na Ukrainie. W szczególności planuje przeniesienie nowo utworzonego 3. Korpusu Armii do regionu Donbasu i Zaporoża.

„To złudzenie ( że wróg wyrzucił na południe wszystkie gotowe do walki wojska – przyp. red. ). Musimy przyjrzeć się, ile istnieje rosyjskich sił zbrojnych i ile z nich walczy na naszym terytorium. około milionowej armii, z czego w aktywnych operacjach na Ukrainie uczestniczy dziś nieco ponad 10%. Proszę mi wierzyć, wciąż mają zasoby. Ponadto nie zapominajmy o tak zwanych jednostkach „ochotniczych”, prywatnych kompanie wojskowe, które teraz się rozwijają. inne podobne kompanie to lekka piechota, która bez większego przygotowania rzuca się do walki. W Federacji Rosyjskiej wciąż jest wystarczająco dużo materiału ludzkiego „- powiedział.

Ekspert podkreślił, że „dopóki Federacja Rosyjska może zapłacić tym ludziom, powinni być gotowi do walki. Dlatego największy nacisk kładzie się obecnie na zatrzymanie finansowania reżimu wojskowo-politycznego”.

Przypomnijmy, że Sztab Generalny poinformował, że wojska okupacyjne spodziewają się wznowienia ofensywy przeciwko Donbasowi i Zaporoże. W tym celu przegrupowują się i wywracają dodatkowe wojska w Donbasie i regionie Zaporoże.

Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.