niedz.. wrz 25th, 2022

Sytuacja na Ukrainie wzdłuż łańcucha powoduje ogromne szkody na całym świecie.

Jak podaje TSN , przez sześć miesięcy wojny na pełną skalę, rasistowskie wojska zadają sobie kłopoty nie tylko z ludzkim życiem pokojowych Ukraińców, z infrastrukturą osiedli, ale także z naszą naturą.

Według Ministerstwa Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych jest to dziś w kategoriach pieniężnych prawie bilion hrywien szkód wyrządzonych przez orki.

Eksperci ustalili już ponad dwa tysiące ukierunkowanych przypadków niszczenia dzikiej przyrody przez rasistów. I to nie tylko wybuchy pocisków z zakazanymi chemikaliami, ale także celowe podpalenia lasów, składów ropy, ostrzał elektrowni atomowej w Zaporożu i zanieczyszczenie rzek chemikaliami. Eksperci ds. środowiska, nawet podczas ostrzału, starają się, w miarę możliwości, zapobiegać i zatrzymać niszczenie przyrody w każdy możliwy sposób.

„Natura nie ma granic, a dziś, zanieczyszczając powietrze, zasoby wodne i glebę na Ukrainie, Rosjanie w łańcuchu wyrządzają kolosalne szkody całemu światu. Według nowych szacunków wielkość szkód wynosi już ponad 962 miliardy hrywien, czyli prawie bilion hrywien. I obliczenia są kontynuowane – mówi Minister Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Ukrainy Rusłan Strelets.

Przeczytaj także:

W Nikołajewie słychać było sześć potężnych eksplozji: burmistrz miasta mówił o sytuacji

Rosyjski żołnierz zastrzelił dwóch oficerów FSB w Chersoniu

Termin został ponownie przesunięty: Kreml zaproponował nowe możliwości przeprowadzenia „referendów” na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.