pon.. paź 3rd, 2022

Eddie Hearn, promotor Anthony’ego Joshuy, uważa Ukraińca Ołeksandra Usyka za faworyta w walce o absolutne mistrzostwo wagi ciężkiej z Tysonem Furym.

Szef firmy promocyjnej Matchroom Boxing, Eddie Hearn, podzielił się swoją opinią na temat możliwej walki między mistrzem wagi ciężkiej WBC Tysonem Furym a mistrzem WBA, WBO i IBF w tej samej kategorii wagowej Ołeksandrem Usykiem .

„Niektórzy zajmują się clickbaitem, ale od razu powiedziałem: nie sądzę, żeby była to bardzo widowiskowa walka, choć intrygująca.

Cóż, nie wierzę, że ich style sprawią, że walka będzie naprawdę fajna, chociaż będzie bardzo intrygująca. Na ringu spotkają się dwaj geniusze, dwaj niesamowici zawodnicy. I myślę, że bardzo trudno jest pokonać Usyka, więc wolę jego” – cytuje Hearn Boxingnews24 .

W nocy 21 sierpnia 2022 r. Usyk pokonał Joshuę w wyniku podzielonej decyzji w rewanżu, który odbył się w mieście Dżudda (Arabia Saudyjska). Tym samym Ukrainiec obronił wszystkie tytuły odebrane AJ jesienią ubiegłego roku, a także zdobył zwolniony pas magazynu The Ring .

Fury w nocy 24 kwietnia 2022 znokautował swojego rodaka Dilliana Whyte’a i zachował tytuł WBC, po czym ogłosił swoją emeryturę.

Tym samym w potencjalnej walce Usyka z Furym stawką będą cztery główne pasy (WBA, WBO, IBF, WBC) oraz tytuł absolutnego mistrza świata w wadze ciężkiej.

Fury wcześniej ostro skrytykował rewanż Usyk-Joshua, nazywając obu bokserów „gównem”. Jednocześnie stwierdził, że jest gotów przyjąć wyzwanie Usyka i walczyć z nim, jeśli jego warunek zostanie spełniony .

  • Teraz 35-letni Usyk ma na koncie 20 zwycięstw (13 przez nokaut) w 20 walkach. Cztery z nich spędził w wadze ciężkiej. Wcześniej Alexander został absolutnym mistrzem świata w wadze cruiser (kategoria wagowa do 90,7 kg), zdobywając tam wszystkie cztery najbardziej prestiżowe pasy.
  • 33-letni Fury ma na koncie 32 zwycięstwa (23 przez nokaut) i jeden remis.

Ponadto WBC dało Fury’emu czas na jasne podjęcie decyzji, czy kończy karierę, zanim ogłosi wolny tytuł. Z kolei Tyson postawił ultimatum w sprawie walki o zjednoczenie z Usykiem.

Przeczytaj także:

„Wszyscy już się zgodzili”: pojawiły się nowe szczegóły megawalki o tytuł „absolutnego” Usyka – Furia

„Nie powiedziałem tego”: trener Joshua był oburzony publikacjami medialnymi o porażce jego podopiecznego z Usyka

Nazwany główną wadą Ukraińca: Wilder określił faworyta superwalki Wąsy – Fury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.